Олімпійський чемпіон Ріо-2016 Тьяго Браз не виступить на Олімпіаді у Парижі. Його дискваліфікували через допінг

Олімпійський чемпіон Ріо-2016 Тьяго Браз не виступить на Олімпіаді у Парижі. Його дискваліфікували через допінг

Олімпійський чемпіон у стрибках з жердиною з Бразилії Тьяго Браз
Олімпійський чемпіон у стрибках з жердиною з Бразилії Тьяго Браз. Getty Images/Andrej Isakovic

Легкоатлета дискваліфікували від змагань на 16 місяців.

Олімпійський чемпіон у стрибках з жердиною Тьяго Браз не виступить на Олімпіаді у Парижі. Його дискваліфікували на 16 місяців за порушення антидопінгових правил, про це повідомила Група доброчесності легкої атлетики (AIU) у пресрелізі на офіційному сайті.

Бразильця тимчасово відсторонили від виступів у 2023 році перед чемпіонатом світу з легкої атлетики через позитивний допінг-тест. А вже у 2024-му, напередодні Олімпійських ігор, у Браза знову виявили сліди забороненої речовини – остарину, що може сприяти росту м’язів.

Спочатку дисциплінарний комітет вимагав дискваліфікації 30-річного спортсмена на чотири роки. Проте комісія вирішила дискваліфікувати стрибуна від змагань терміном на 16 місяців.

На рішення комісії вплинули показання спортсмена: Браз заявив, що несвідомо вживав речовину через спортивні добавки, які йому дав його дієтолог. Також легкоатлет зазначив, що подаватиме апеляцію до Спортивного арбітражного суду Швейцарії.

Керівник AIU Бретт Клотьє сказав, що для бразильських спортсменів проводились заходи, де роз'яснювали можливі ризики, що пов'язані із компонентами харчових добавок.

"Бразильським спортсменам, зокрема й пану Бразу, спеціально повідомляли інформацію щодо небезпеки, пов’язаної з використанням добавок з аптек у Бразилії. У світлі цих дуже чітких попереджень розчаровує мати справу з такою ситуацією", – сказав Клотьє.

Для Браза Олімпіада-2024 могла стати третьою в кар'єрі. Дві попередні бразилець завершував з медалями: на домашніх Іграх у Ріо став чемпіоном, а на останніх іграх у Токіо — бронзовим призером.

Хто такий Тьяго Браз

  • Тьяго Браз – 30-річний бразильський легкоатлет, що спеціалізується на стрибках із жердиною.
  • Срібний призер ЧС-2022 у приміщенні, де показав результат 5.95 метра.
  • На рівні чемпіонатів світу на відкритому повітрі Браз не ставав призером — четверте та п'яте місця на турнірах у 2022 та 2019 роках відповідно.
На початок