Марта Костюк перемогла у 3-годинному матчі та пройшла у друге коло Ролан Гарросу: як це сталось

Марта Костюк здолала Пегоссі у першому колі Ролан Гаррос-2024
Марта Костюк здолала Пегоссі у першому колі Ролан Гаррос-2024. Getty Images/Clive Brunskill

Тенісистка лише одного разу долала перше коло турніру.

Українська тенісистка Марта Костюк здобула перемогу на старті Ролан Гаррос-2024. У першому колі гравчиня здолала представницю Бразилії Лауру Пігоссі.

Костюк — одна з шести українок, що пройшли до основної сітки Відкритого чемпіонату Франції-2024. Тенісистка третьою серед українок розпочала виступи у перший день змагань: спершу з матчу знялась Леся Цуренко, після чого Даяна Ястремська здобула вольову перемогу у трьох сетах.

Марта Костюк п'ятий сезон поспіль виступає на мейджорі у Парижі. Найкращий результат українка показала у 2021 році, коли дійшла до 1/8 фіналу.

Проти Пігоссі, 119-ї ракетки світу, Костюк грала вперше в кар'єрі. Бразилійка потрапила на Ролан Гаррос, пройшовши три раунди кваліфікації.

Як минув матч Костюк — Пігоссі?

• В першому сеті перевагою одразу заволоділа Пігоссі. Українка дозволила бразилійці зробити брейк на першій же своїй подачі. Наступні шість геймів тенісистки не припускались помилок на своїй подачі.
  • Ключовими моментами першої партії стали два брейки, які Костюк зробила на подачах Пігоссі. У першому зрівняла рахунок до 4:4, а у другому — закрила сет з рахунком 7:5.
  • Перший сет Костюк провела активніше суперниці, здійснивши 18 віннерів проти п'яти у суперниці. Проте й за кількістю невимушених помилок випереджала бразилійку (24 проти 9).
  • Ключовими моментами другої партії стали 11-й та 12-й гейми, коли тенісистки обмінялись брейками на своїх подачах та вивели сет у тай-брейк. У ньому Костюк поступилась — 4:7.
  • Третій сет українка розпочала з поразки у трьох поспіль геймах, після чого взяла медичний тайм-аут через проблеми з правою ногою.
  • За рахунку 4:2 на користь Пігоссі гру перервали через дощ. Повернутися на корт тенісистки змогли лише через півтори години після паузи.
  • Перерва допомогла Костюк переломити хід подій у грі: взяти два наступні гейми та зрівняти рахунок. Пігоссі за рахунку 4:5 теж взяла медичний тайм-аут, проте відігратися вже не змогла — українка здобула перемогу у 3-годинному матчі.
  • Костюк під час матчу здійснила у чотири рази більше віннерів, ніж Пігоссі (54 проти 13), однак і частіше припускалася невимушених помилок (73 проти 42).

Ролан Гаррос-2024. Перше коло

Лаура Пігоссі (Бразилія) — Марта Костюк (Україна) 1:2 (5:7, 7:6(4), 4:6)

Що означає перемога Марти Костюк?

• Вдруге подолала перше коло на Ролан Гаррос. Перед цим українці це вдавалося лише у 2021 році — тоді вона дійшла до 1/8 фіналу.
  • Вдруге поспіль пройшла стартове коло на Грендслемах — на Australian Open дійшла до чвертьфіналу.
  • Перервала серію з трьох поспіль поразок – перед цим вилітала у першому ж матчі на турнірах у Мадриді та Римі.
  • У наступному раунді Костюк зіграє проти хорватки Донни Векич, яка у першому колі пройшла іншу українку Лесю Цуренко (знялася наприкінці першого сету).