Даяна Ястремська вперше в кар'єрі подолала перше коло Ролан Гарросу: як це сталося

Даяна Ястремська вперше в кар'єрі подолала перше коло Ролан Гарросу: як це сталося

Даяна Ястремська чотири рази не могла подолати перше коло Ролан Гарросу
Даяна Ястремська чотири рази не могла подолати перше коло Ролан Гарросу. Getty Images/Robert Prange

Тенісистка не могла подолати цю стадію чотири рази.

Українська тенісистка Даяна Ястремська здобула перемогу на старті Ролан Гаррос-2024. У першому колі представниця України здолала австралійку Айлу Томлянович.

Ястремська — одна з шести українок, що пройшли до основної сітки Ролан Гарросу. У перший день змагань вона однією з перших стартувала у першому раунді змагань — разом з Лесею Цуренко, яка припинила виступи, знявшись наприкінці першого сету.

Для Ястремської матч проти Томлянович був п'ятою спробою подолати перше коло Ролан Гарросу. Чотири попередні завершувалися невдачами: зокрема у 2023 році українка вибула на цій стадії від хорватки Донни Векич.

Ястремська вчетверте в кар'єрі грала проти Томлянович, яка отримала вайлдкард від організаторів турніру. В усіх трьох попередніх зустрічах перемагала саме українка.

Як минув матч Ястремська — Томлянович?

  • Ключовими моментами першого сету стали два брейки, які Ястремська дозволила взяти Томлянович. Перший — за рахунку 2:2, а другий — у дев'ятому геймі, коли австралійка використала перший же сетпоїнт.
  • Перший сет Ястремська провела активніше за Томлянович, здійснивши 11 віннерів (проти 4 у суперниці). Проте й за кількістю невимушених помилок випереджала австралійку (15 проти 8).
  • Майже аналогічний сценарій відбувся у другому сеті, однак вже на користь Ястремської. За рахунку 3:3 українка взяла три поспіль гейми, два з яких — на подачах австралійки.
  • Кількість невимушених помилок Ястремської у другому сеті майже не змінилася. А ось у Томлянович — зросла на третину (12 проти 14 в українки).
  • А ось у заключному сеті Ястремська вийшла вперед з самого початку — здійснила ривок 3:0. Причому у другому геймі українка відігралася з 0:40 та реалізувала четвертий брейкпоїнт.
  • У підсумку Ястремська довела матч до своєї перемоги — 6:3. Гра тривала 2:10 години, українка здійснила вдвічі більше віннерів за австралійку (32 проти 16), але й мала більшу кількість невимушених помилок (45 проти 34).

Ролан Гаррос-2024. Перше коло

Айла Томлянович (Австралія, WC) — Даяна Ястремська (Україна) 1:2 (6:3, 4:6, 3:6)

Що означає результат Даяни Ястремської?

  • Уперше долає перше коло Ролан Гарросу. У 2019, 2020, 2022 та 2023 роках вибувала на самому старті змагань.
  • Ястремська вдруге поспіль долає перше коло на тенісних Грендслемах. На першому Шлемі року, Australian Open, вона взагалі встановила особистий рекорд — дійшла до півфіналу.
  • У другому колі Ястремська зіграє проти китаянки Яфань Ван, яка на старті змагань вибила "нейтральну" тенісистку Марію Тімофеєву.
На початок