"Баєр" завершив історичний сезон перемогою у фіналі Кубка Німеччини

Футболісти "Баєра" святкують здобуття другого Кубка Німеччини в історії клубу.
"Баєр" — володар Кубка Німеччини-2024. REUTERS/Annegret Hilse

Другий трофей Леверкузена від початку 2024 року.

"Баєр" став володарем Кубка Німеччини з футболу 2023/24. У фіналі леверкузенці мінімально переграли "Кайзерслаутерн" з рахунком 1:0.

Від початку сезону команда Хабі Алонсо не поступалася в 51 матчі поспіль — це абсолютний рекорд європейських чемпіонатів. Впродовж своєї серії "Баєр" вперше в історії став чемпіоном Бундесліги, із 17-очковим відривом від переслідувачів.

Єдиної поразки в сезоні Леверкузен зазнав у фіналі Ліги Європи — був розгромлений італійською "Аталантою" (0:3) і втратив шанси зібрати максимальні три трофеї напередодні вирішального матчу Кубка Німеччини.

Як "Баєр" здобув Кубок Німеччини-2024?

• Здобув шість перемог на шляху до трофею, зокрема свою найбільшу в усіх турнірах за 13 років — 8:0 в матчі першого раунду з "Тевтонією".
  • Вибив у чвертьфіналі майбутніх срібних призерів Бундесліги зі "Штутгарта" (3:2) з голом Йонатана Та на останній хвилині основного часу.
  • У фіналі єдиний гол на 16-й хвилині забив Граніт Джака. "Баєр" догравав у меншості після вилучення Оділона Коссуну в першому таймі, але втримав перемогу над представником другого дивізіону — 1:0.
Джака (праворуч) святкує переможний гол у фіналі Кубка Німеччини. REUTERS/Fabrizio Bensch

Що означає перемога "Баєра" в Кубку Німеччини?

• Другий трофей Кубка Німеччини в історії клубу та перший — з 1993 року. Тоді з мінімальним рахунком "Баєр" обіграв "Герту" (1:0).
  • Леверкузен — п'ятий клуб, який оформив "золотий дубль" у чемпіонаті та Кубку Німеччини, після "Баварії", дортмундскої "Боруссії", "Кельна" та "Вердера".
  • Серія "Баєра" без поразок у внутрішніх німецьких змаганнях сягнула ювілейної позначки в 40 матчів поспіль.