"Аталанта" перервала рекордну безпрограшну серію "Баєра" в усіх турнірах: скільки вона тривала

"Баєр"
"Баєр". AP/ Frank Augstein

Підопічні Хабі Алонсо зазнали розгромної поразки у фіналі Ліги Європи.

В ірландському Дубліні визначився перший переможець єврокубків сезону 2023/2024. У фіналі Ліги Європи зійшлися італійська "Аталанта" та німецький "Баєр". Розгромну перемогу з рахунком 3:0 святкували бергамаски, для яких це перший єврокубковий трофей в історії.

До цього поєдинку леверкузенці підходили у статусі чемпіона Бундесліги. Історичну — першу перемогу у національному чемпіонаті підопічним Хабі Алонсо вдалося гарантувати собі достроково. Своєю чергою бергамаски завершили сезон 2023/2024 у серії А на п'ятому місці.

Загалом до фіналу Ліги Європи "Баєр" у сезоні 2023/2024 не зазнав жодної поразки, встановиши абсолютний рекорд в історії європейського футболу.

Матчі "Баєра" в серії без поразок

• Бундесліга. 34 матчі – 28 перемог, 6 нічиїх.
  • Кубок Німеччини. 5 матчів – 5 перемог.
  • Ліга Європи. 12 матчів – 9 перемог, 3 нічиї.

Скільки тривала рекордна безпрограшна серія "Баєра"

• Загалом безпрограшна серія "Баєра" склала 51 матч (42 перемоги та 9 нічиїх) це абсолютний рекорд в історії європейського футболу.
  • До фіналу Ліги Європи востаннє команда з Леверкузена поступалася 27 травня 2023 року. Тоді "Баєр" програв "Бохуму" в останньому турі німецької Бундесліги 2022/2023.
  • Відтак між поразками леверкузенців "Бохуму" у Бундеслізі сезону 2022/2023 та "Аталанті" у фіналі Ліги Європи минув 361 день.

Що відомо?

• У чемпіонаті Німеччини сезону 2023/2024 підопічні Хабі Алонсо не зазнали жодної поразки. Найближчого переслідувача "Штутгарт" "фармацевти" випередили аж на 17 очок.
  • Окрім перемоги у Бундеслізі "Баєр" до кінця сезону 2023/2024 може виграти другий трофей – Кубок Німеччини.
  • Фінал національного кубка між леверкузенцями та "Кайзерслаутерном" відбудеться у суботу, 25 травня.
  • У разі перемоги "Баєр" вдруге в історії завоює Кубок Німеччини, вперше йому вдалося це зробити у сезоні 1992/1993. Ще тричі "фармацевти" грали у фіналі (2001/2002, 2008/2009, 2019/2020).