"Ми в історії". "Аталанта" разом із Гасперіні встановили два вікових рекорди у фіналі Ліги Європи

Джан П'єро Гасперіні разом з "Аталантою" стали чемпіонами Ліги Європи 2024
Джан П'єро Гасперіні разом з "Аталантою" стали чемпіонами Ліги Європи 2024. AP/Frank Augstein

Перший фінал з дебюту у єврокубках.

"Аталанта" у фіналі Ліги Європи здобула розгромну перемогу над "Баєром" 3:0. Таким чином італійський клуб разом із головним тренером Джаном П'єро Гасперіні встановив одразу два вікових рекорди.

До цього поєдинку клуб з Італії підходив у статусі аутсайдера, посідаючи 5-те місце в Серії А. Окрім результатів поточного сезону, "Аталанта" за всю історію ніколи не здобувала жодного трофею в єврокубках, як і головний тренер "бергамасків".

Вікові рекорди "Аталанти" після перемоги у фіналі

• Після перемоги "Аталанти", Гасперіні став найстаршим тренером, що здобував дебютне чемпіонство у єврокубках. Тренер "бергамасків" отримав свій перший трофей такого рівня у віці 66 років і 117 днів.
  • На рівні єврокубків "Аталанта" дебютувала у 1962-му році. За 62 роки клуб на цьому рівні жодного разу не проходив далі півфінальної стадії. В першому в історії фіналі "Аталанта" здобула чемпіонство в Лізі Європи.

Після історичної перемоги над "Баєром" головний тренер Гасперіні поділився емоціями. Він зазначив, що його команда ідеально виконала свій план на гру в Дубліні.

"Ми абсолютно заслужили перемогу. І дуже щасливі, тому що перемога в Лізі Європи є для нас величезним досягненням. Це неймовірне відчуття. Хлопці були неймовірні, гра, яку вони показали цього вечора, була чудовою. Ми в історії, і те, як ми перемогли, було надзвичайним", – цитує Гасперіні Eurosport.

Які ще досягнення підкорились "Аталанті"

• "Аталанта" виграла свій перший єврокубок, ставши першою італійською командою за 25 років, яка виграла Кубок УЄФА/Лігу Європи. Останнім італійським чемпіоном у цьому турнірі була "Парма" в 1999 році.
  • Гасперіні став другим італійським тренером, який виграв Лігу Європи після Мауріціо Саррі в 2019 році, коли "Челсі" переміг "Арсенал" 4:1.
  • Адемола Лукман став першим африканським футболістом, який забив хеттрик у фіналі одного із єврокубків, і лише другим гравцем, який зробив хеттрик у фіналі турніру за італійську команду після П’єріно Праті в "Мілані" проти «Аякса» у Кубку чемпіонів 1969 року.
  • Перемогою в Лізі Європи "Аталанта" забезпечила собі виступ у Лізі чемпіонів УЄФА в сезоні 2024/25. Це буде лише четвертий раз, коли клуб гратиме в головному турнірі європейського футболу – кожен раз кваліфікувалась під керівництвом Гасперіні.