Хокей: чемпіонат світу
Юнацька збірна України отримала усіх суперників на ЧС-2025 з хокею: хто зіграє в дивізіоні IA

Юнацька збірна України отримала усіх суперників на ЧС-2025 з хокею: хто зіграє в дивізіоні IA

Юнацька збірна Україи з хокею (U18) на чемпіонаті світу-2024 у Фредеріксгавні, Данія.
Юнацька збірна України з хокею. ФХУ

Підсумки сезону 2024 року на чемпіонаті світу U18.

Юнацька збірна України з хокею (U18) зупинилася за крок від елітного дивізіону чемпіонату світу — завершила сезон-2024 другою в дивізіоні IA.

Здобувши чотири перемоги у п'яти матчах, "синьо-жовті" поступилися переможцям групи з Німеччини лише одним балом. Після другого місця збірна залишиться в дивізіоні IA на сезон 2025 року.

Місця в дивізіоні також зберегли Австрія, Угорщина та Данія. З п'ятьма поразками вибула до групи IB юнацька команда Японії.

За підсумками сезону-2024 в елітному дивізіоні сформувався повний перелік суперників України на чемпіонаті наступного року. Останнім учасником дивізіону IA став Казахстан — програв стиковий матч елітного дивізіону Норвегії (5:6 ОТ).

Хто гратиме у дивізіоні IA в сезоні-2025?

  • Україна, Австрія, Угорщина, Данія — 2-5 місця в сезоні-2024;
  • Словенія — топкоманда дивізіону IB з чотирма перемогами у п'яти матчах;
  • Казахстан — остання команда елітного дивізіону ЧС-2024.

З Казахстаном українці зустрічалися ще в сезоні-2023, перш ніж переможці дивізіону IA здобули путівку до еліти. Тоді "синьо-жовті" зазнали розгромної поразки 0:5.

Словенці ж повертаються на рівень дивізіону IA вперше з 2018 року. З Україною збірна востаннє перетиналася 2022 року в групі IB і поступилася 1:5 — того сезону підвищення в класі здобули саме українці.

Що відомо?

  • В еліті юнацького чемпіонату світу Україна востаннє виступала в сезоні 2002 року — посіла тоді останнє, 12-те місце.
  • П'ятий титул чемпіонів світу серед юнацьких збірних в елітному дивізіоні здобула Канада — перемогла в матчі за "золото" США (6:4).
  • Трьох суперників на наступний сезон вже отримала національна збірна України. У 2024-му команда Дмитра Христича виграла дивізіон IB з максимальним доробком у п'ять перемог.
На початок