Хокей: чемпіонат світу
Визначилися три з п'яти суперників України на ЧС-2025 з хокею: результат дивізіону IA

Визначилися три з п'яти суперників України на ЧС-2025 з хокею: результат дивізіону IA

Збірна Італії з хокею
Збірна Італії з хокею. IIHF

Дві команди підвищилися у класі, одна - опустилася.

Чоловіча збірна України з хокею у наступному році уперше з 2017 року гратиме у дивізіоні IA чемпіонату світу. Це право українці вибороли завдяки перемозі у дивізіоні IB, який завершився у Литві.

Паралельно в Італії тривав розіграш дивізіону IA, в рамках якого визначалася більшість майбутніх суперників України. Згідно регламенту змагань, дві найкращі команди дивізіону підвищуються в класі у елітний дивізіон, три – залишаються в IA, а найгірша – вибуває в IB.

Як пройшов ЧС-2024 з хокею у дивізіоні IA

  • Учасники: Угорщина, Словенія (обидві збірні – вилетіли з елітного дивізіону), Італія, Румунія, Республіка Корея (усі – учасники дивізіону і в 2023 році), Японія (підвищилася у класі).
  • Уже після трьох турів в дивізіоні не залишилося жодної команди без поразок.
  • Перед останнім туром гарантувала собі результат лише Словенія – достроково повернення в елітний дивізіон. В останньому турі до словенців приєдналася Угорщина завдяки перемозі в очному матчі.
  • Також в останньому турі визначилася збірна, що покине дивізіон – Республіка Корея фінішувала останньою.

ЧС-2024 з хокею, дивізіон IB: таблиця

  1. Угорщина – 11 очок
  2. Словенія – 9 очок
  3. Італія – 9 очок
  4. Румунія – 9 очок
  5. Японія – 4 очки
  6. Республіка Корея – 3 очки

Словенія фінішувала вище Італії та Румунії, оскільки виграла в суперників очні матчі.

Таким чином, у наступному сезоні чемпіонату світу у дивізіоні IA зіграють Італія, Румунія, Японія та Україна. Ще дві збірні-учасниці визначаться за підсумками ЧС_2024 в елітному дивізіоні – дві найгірші команди вилетять.

Для Румунії це буде шостий поспіль рік у дивізіоні IA (у 2019 підвищилася у класі), для Японії – другий, а для Італії – третій.

Востаннє Україна грала з Італією у рамках чемпіонату світу в 2015 році (поразка в овертаймі 1:2), це було саме в дивізіоні IA. З Японією та Румунією українці зустрічалися за час перебування в дивізіоні IB.

На початок