Баскетболіст НБА отримав пожиттєву дискваліфікацію за ставки на матчі: як саме він порушував правила

Баскетболіст НБА отримав пожиттєву дискваліфікацію за ставки на матчі: як саме він порушував правила

Джонтей Портер, НБА, "Торонто Репторс", баскетбол
Джонтей Портер. AP/David Zalubowski

Джонтей Портер більше не зіграє у найкращій лізі світу.

Баскетболіст "Торонто Репторс" Джонтей Портер отримав пожиттєву дискваліфікацію в НБА через порушення правил на ставки. Про це повідомляє ESPN.

Сезон 2023/24 — другий для 24-річного Портера на рівні Асоціації. У лізі американець дебютував у сезоні 2020/21 в складі "Мемфіса".

НБА розпочала розслідування щодо Портера наприкінці березня 2024 року після того, як букмекери помітили незвичну активність навколо ставок на особисті показники Портера у матчах "Торонто" проти "Лос-Анджелес Кліпперс" та "Сакраменто Кінгз".

Зрештою, розслідування виявило, що Портер робив ставки на матчі НБА, а також розкривав конфіденційну інформацію щодо стану свого здоров'я іншим бетторамБеттор — людина, що робить ставки на спорт.. Це заборонено правилами ліги, тож баскетболіст отримав довічну дискваліфікацію.

За що саме дискваліфікували Портера?

  • Розслідування НБА показало, що Портер розкрив інформацію про власне здоров'я відомому беттору напередодні гри проти "Сакраменто" 20 березня. "Торонто" програв поєдинок з рахунком 89:123.
  • Інший беттор, який отримав ці дані, зробив ставку на матч у розмірі 80 тисяч доларів та виграв 1.1 млн. Портер відіграв проти "Кінгз" три хвилини, перш ніж залишити паркет через хворобу. Внаслідок підозрілої активності букмекерська компанія не виплатила виграні кошти.
  • Сам Портер з січня до березня 2024 року зробив щонайменше 13 ставок на матчі НБА на суму 54 тисячі доларів, використовуючи обліковий запис знайомого. На цих ставках він виграв "чистими" майже 22 тисячі, але вони не стосувалися матчів, в яких він сам брав участь. Водночас Портер зробив три "експреси"Комбінована ставка на дві та більше події., в одному з яких була ставка на поразку "Торонто". Усі три "експреси" виявились програшними.
  • Букмекери також повідомили про сплеск інтересу до ставок на низку статистичних показників Портера напередодні гри "Репторс" проти "Кліпперс" (107:127) 26 січня. Портер зіграв лише чотири хвилини та залишив паркет через травму ока.
  • НБА заявила, що продовжує розслідування щодо Портера та поділилась усією інформацією з федеральними органами влади США.
"Немає нічого важливішого, ніж захист чесності змагань НБА для наших уболівальників, наших команд і всіх, хто пов'язаний з нашим спортом, тому кричущі порушення Джонтеєм Портером наших правил гри піддаються найсуворішому покаранню", — заявив комісар НБА Адам Сільвер.

Хто такий Джонтей Портер

  • 24-річний американський баскетболіст "Торонто", що грає на позиціях форварда і центрового.
  • У сезоні 2023/24 в середньому приносив "Репторс" 4.4 очка за гру — особистий рекорд Портера в чемпіонаті НБА.
  • У 2019 році Портер виходив на драфт НБА, але не був обраний жодним із клубів. Наступного року підписав перший контракт із "Мемфісом".
  • Брат американського форварда Майкла Портера, чинного чемпіона НБА в складі "Денвера" і 14-го номера драфту 2018 року.
На початок