"Смертний гріх у НБА". Баскетболіста "Торонто" можуть відсторонити від виступів у лізі: в чому причина

"Смертний гріх у НБА". Баскетболіста "Торонто" можуть відсторонити від виступів у лізі: в чому причина

Баскетболіст "Торонто Репторс" Джонтей Портер у регулярному чемпіонаті НБА 2023/24.
Джонтей Портер (з м'ячем). REUTERS/Rick Osentoski-USA TODAY Sports

Асоціація розслідує два матчі за участю американця.

Баскетболісту "Торонто Репторс" Джонтею Портеру загрожує відсторонення через можливе залучення у спортивні ставки. Інформацію ESPN з цього приводу підтвердив комісар ліги Адам Сілвер.

Сезон 2023/24 — другий для 24-річного Портера на рівні Асоціації. У лізі американець дебютував у сезоні 2020/21 в складі "Мемфіса".

Наразі НБА розслідує імовірне залучення Портера в спортивні ставки після того, як два його матчі привернули пильну увагу букмекерів.

За що можуть відсторонити Джонтея Портера

  • Під розглядом Асоціації перебувають два матчі Портера за "Торонто" цього сезону: січнева зустріч з "Лос-Анджелес Кліпперс" та березнева — проти "Сакраменто Кінгз".
  • Букмекери помітили незвичну активність навколо ставок на особисті показники Портера в цих матчах, а саме ймовірність досягнення ним певних статистичних результатів.
  • Обидва матчі під питанням Портер завершив достроково: через пошкодження ока і хворобу відповідно. В обох випадках баскетболіст не досягнув заданих букмекерів показників.
  • Джерела ESPN в беттінговій індустрії повідомили, що в матчі проти "Кліпперс" ставки на статистичне "менше" у виконанні Портера перевищували 20 тисяч доларів, хоча зазвичай ліміт на них встановлений на рівні тисячі-двох.

Як відреагували на підозри проти Портера

Головний тренер "Репторс" Дарко Раякович розповів, що не сумнівався у характері травм Портера.

"Ніколи не ставлю під сумнів пошкодження, чесність з боку баскетболістів. Звісно, в мене ніколи раніше не виникало таких ситуацій", — зазначив Раякович.

Комісар ліги Адам Сілвер був категоричним у своїй оцінці ситуації, припустивши ймовірне відсторонення баскетболіста, якщо його участь у ставках буде доведена.

"Мені доступні надзвичайно широкі дисциплінарні санкції. Те, в чому звинувачують [Портера], — смертний гріх у НБА. Найжорсткіша міра, що мені доступна, — відсторонити його від гри", — пояснив Сілвер.

"Немає нічого серйознішого у цій лізі, коли йдеться про беттінг, аніж ставки на наші матчі. Це пряме залучення гравця. Розслідування триває, але наслідки можуть бути дуже жорсткими".

Хто такий Джонтей Портер

  • 24-річний американський баскетболіст "Торонто", що грає на позиціях форварда і центрового.
  • У сезоні 2023/24 в середньому приносить "Репторс" 4.4 очка за гру — особистий рекорд Портера в чемпіонаті НБА.
  • У 2019 році Портер виходив на драфт НБА, але не був обраний жодним із клубів. Наступного року підписав перший контракт із "Мемфісом".
  • Брат американського форварда Майкла Портера, чинного чемпіона НБА в складі "Денвера" і 14-го номера драфту 2018 року.

На початок