"Віддам усе, що маю". Триразовий олімпійський чемпіон з гімнастики Макс Вітлок завершить кар’єру після Олімпіади-2024

"Віддам усе, що маю". Триразовий олімпійський чемпіон з гімнастики Макс Вітлок завершить кар’єру після Олімпіади-2024

Макс Вітлок - 3-разовий призер Олімпійських ігор у вправах на коні
Макс Вітлок - 3-разовий призер Олімпійських ігор у вправах на коні. REUTERS/Yves Herman

Гімнаст може у Парижі встановити абсолютний рекорд Олімпіад.

Триразовий олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики Макс Вітлок закінчить кар’єру після Олімпійських ігор у Парижі. Про своє рішення гімнаст повідомив в ефірі BBC Breakfast.

31-річний Вітлок є найуспішнішим британським гімнастом в історії. У 2016 році на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро Вітлок здобув історичну "бронзу": першу медаль у багатоборстві для Великої Британії за 108 років. А також у тому ж році став першим олімпійським чемпіоном у спортивній гімнастиці.

Коментуючи завершення кар'єри, Вітлок відзначив: йому дивно усвідомлювати, що Ігри у Парижі стануть для нього останніми. Однак він робитиме все від себе можливе, щоб здобути на них нагороду.

"Тепер це рішення виглядає правильним. Збираючись на свої останні Олімпійські ігри, мені дуже, дуже дивно говорити про це, і майже важко сформулювати думку, що це таке. Справді добре думати, що я просто віддам усе, що маю [на Іграх].

Я дав можливість своїй донці приїхати та подивитися на Олімпійські ігри, тому що вона не змогла в Токіо [через Covid-19]. Це таке гарне відчуття для мене. Коли я змагаюся на аренах, вона чекає, поки все затихне, кличе мене, і ми показуємо два великих пальці. Думаю, я хотів би зробити це на Олімпіаді в Парижі", – зазначив спортсмен на ток-шоу BBC Breakfast.

Вітлок розповів, що останні вісім років постійно стикався з питанням, коли він закінчить кар’єру. Спортсмен зазначив, що намагався довести, що він може продовжувати свою спортивну кар’єру так довго, наскільки це можливо.

"Починаючи з Ріо, де я був на піку свого віку, мені здається, що мене закидали питаннями про те, коли я піду на пенсію. Я хотів довести, що люди помиляються, протягом усього свого шляху завжди мав намір намагатися виступати так довго, як це можливо", – сказав Вітлок.

Якщо Вітлок виграє медаль на змаганнях у вправах на коні, то стане першим гімнастом в історії, який виграв чотири олімпійські медалі на одному снаряді. Зважаючи на заяву гімнаста щодо завершення кар’єри, Ігри в Парижі останній шанс Вітлока здобути таке унікальне досягнення.

Хто такий Макс Вітлок

  • 31-річний британський спортивний гімнаст.
  • Вітлок — 6-разовий призер Олімпійських ігор зі спортивної гімнастики. У вправах на коні він здобув два "золота" (у 2016 та 2021 роках) та "бронзу" (у 2012-му).
  • Також на його рахунку "золото" у вільних вправах на Ріо-2016 та "бронзи" у командному та особистому багатоборстві у 2012 та 2016 роках відповідно.
  • Вітлок – триразовий чемпіон світу у вправах на коні: Глазго-2015, Монреаль-2017, Штутгарт-2019.
  • Вітлок чотири рази здобував першість на чемпіонатах Європи: у 2012, 2013, 2014 і 2019 роках.
  • Також володар чотирьох золотих, трьох срібних та двох бронзових медалей на Іграх Співдружності.
На початок