Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
"Це було чесно". "Челсі" вирвав найпізнішу перемогу в історії АПЛ у "шаленому" матчі проти МЮ: як це було

Футболісти "Челсі" святкують вольову перемогу над "Манчестер Юнайтед" у чемпіонаті АПЛ.
Футболісти "Челсі" святкують перемогу над МЮ. Фото: Matthew Childs/Reuters

Вирішальний гол забили на 90+11-й хвилині.

"Челсі" продовжив свою серію без поразок в АПЛ до шести матчів поспіль. У 31-му турі чемпіонату лондонці здійснили драматичний камбек проти "Манчестер Юнайтед" і вирвали перемогу з рахунком 4:3.

Героєм матчу в складі "синіх" став англійський хавбек Коул Палмер, який оформив хеттрик. Зокрема, англієць забив обидва м'ячі господарів у компенсований час, що принесли "Челсі" вольову перемогу.

За лондонців у стартовому складі вийшов український вінгер Михайло Мудрик. Десятий номер команди провів на полі 70 хвилин, але результативними діями не відзначався.

Як розвивалися події матчу

• "Челсі" вийшов уперед на четвертій хвилині, коли серія помилок "Юнайтед" у захисті призвела до голу Конора Галлагера.
  • На 18-й хвилині Мудрик вивів на ударну позицію Марка Кукурелью, якого збили в штрафному гостей. Коул Палмер вийшов пробивати пенальті — і подвоїв перевагу "Челсі" в рахунку.
  • Вже до перерви рахунок був рівний. Протягом п'яти хвилин Алехандро Гарначо та Бруну Фернандеш двічі забили за "Юнайтед".
  • У компенсований час першого тайму Галлагер міг першим оформити дубль, але поцілив у стійку воріт Андре Онана.
  • Натомість першим автором дубля у матчі став аргентинець Гарначо, який довершив швидку контратаку "Юнайтед" після флангового навісу. 3:2 — МЮ вперше в матчі вийшов уперед.
Челсі
Гарначо відзначає дубль у ворота "Челсі". Фото: Matthew Childs/Reuters
  • Основний час матчу на "Стамфорді" сплив за переваги гостей. Лише на сьомій з восьми компенсованих хвилин команда Маурісіо Почеттіно зрівняла рахунок: вдруге до позначки підійшов Палмер — і, здавалося, врятував для "Челсі" один заліковий бал.
  • Через перегляд епізоду з пенальті арбітрами VAR матч тривав довше за компенсований час. Вже 90+11-й хвилині розіграш кутового "Челсі" завершився голом: Палмер пробив з кута штрафного — і м'яч зрикошетив у ворота від Скотта Мактомінея!

Що означає результат матчу

• 110:39 хвилини — найпізніший переможний гол в АПЛ за увесь час спостережень Opta (від сезону 2006/07).
  • "Юнайтед" програв матч, у якому володів перевагою на десятій компенсованій хвилині, — це новий антирекорд англійського чемпіонату.
  • На двох команди завдали 88 ударів по воротах — це найбільший показник в АПЛ від сезону 2014/15, коли "Лестер" та "Квінз Парк Рейнджерс" мали 92 спроби.

Як прокоментували матч у двох командах

Коул Палмер: "Це була шалена гра. З 2:0 ми програвали 2:3 — це був певний удар. Але коли ми забили на 98-й хвилині, то знали, що будуть ще дві хвилини. Ми бачили, що про це казав тренер. Подумали: «Давайте грати [на перемогу]».

Не знав, що робити, коли я забив, але я був у захваті. Мій перший хеттрик. Наприкінці відбувалося щось божевільне".

Маурісіо Почеттіно, головний тренер "Челсі": "Звісно, мені сподобалося. Це надзвичайно — я вважаю, що ми заслужили [на перемогу]. Сьогодні ми були кращою командою. Було чесно, коли ми забили на останній хвилині.

Ми добре почали та за рахунку 2:0 контролювали гру. Потім припустилися помилки й зазнали великого емоційного удару. З цим було нелегко впоратися".

"У другому таймі ми знову контролювали гру і пропустили на контратаці. Звісно, розчаровує, що ми пропустили тричі — маємо грати краще в таких ситуаціях. Але якщо аналізувати гру, гадаю, це справедливий результат. Три очки для нас".
Челсі
Емоції Почеттіно (у центрі) після матчу з "Манчестер Юнайтед". Фото: Dylan Martinez/Reuters

Ерік тен Гаг (головний тренер МЮ): "Ми погано почали, віддавали м'яч і погано захищалися в епізодах [з двома пропущеними голами]. Вже на той момент було видно, що ми домінували та повернулися в гру. Ми чудово зіграли і заслуговували перемогти. Але не можна так віддавати матч, як це зробили ми.

Коли події розгортаються хаотично, маєш впоратися з такими обставинами як команда — і ми цього не зробили. Ухвалили неправильні рішення й не допомагали один одному у володінні".

"Не знаю, чому судді додали вісім хвилин. Гадки не маю, звідки вони взялися. Але на останніх хвилинах ми, як команда, маємо краще контролювати гру".

• "Челсі" не програє в шести матчах АПЛ поспіль (3 перемоги, 3 нічиї) та вийшов на десяте місце турнірної таблиці.
  • В останніх шести матчах усіх турнірів "Челсі" забивав і пропускав щонайменше по два голи. В жодному з них команда Почеттіно не програла, натомість вийшла до півфіналу Кубка Англії після перемоги над "Лестером" (4:2).
  • Наступний матч лондонці проведуть у неділю, 7 квітня, коли на виїзді гратимуть з аутсайдером чемпіонату "Шеффілд Юнайтед".