Україна здобула чотири медалі на першому етапі Кубка світового виклику зі спортивної гімнастики

Володимир Костюк
Володимир Костюк. НОК України

Дебютні нагороди вибороли Радомир Стельмах та Володимир Костюк.

Україна виграла чотири медалі на першому етапі Кубка світового виклику зі спортивної гімнастики 2024 року. Змагання пройшли у турецькій Антальї.

До складу збірної України на перший етап Кубка світового виклику-2024 увійшли Радомир Стельмах, Володимир Костюк, Анна Лащевська та Поліна Д'яченко. Лідери української команди пропускали змагання, оскільки готуються до чемпіонату Європи.

На початку змагань в Антальї 19-річний Стельмах здобув бронзову медаль у вправах на коні — це його перша нагорода у кар'єрі на рівні Кубка виклику. До завершення етапу Радомир виграв ще дві медалі, призером став також й 20-річний Костюк.

Як українці виступили в Антальї

• Після "бронзи" у вправах на коні Стельмах завоював срібну нагороду на паралельних брусах. За свій виступ у фіналі Радомир отримав 14.500 бала. Близьким до призової трійки у цій дисципліні був й Володимир Костюк, що посів п'яте місце (13.650).
  • Подвійний подіум українці здобули в опорному стрибку. Костюк виграв дебютну медаль на рівні Кубка світового виклику, взявши "срібло" з результатом у 13.725 бала. Стельмах завоював "бронзу" — 13.650 бала.
  • Стельмах і Костюк також пробились до фіналу на перекладині: Радомир став п'ятим (13.500), Володимир — сьомим (12.700).
  • У підсумку етап в Антальї став для Стельмаха і Костюка найуспішнішим на дорослому рівні: вони взяли дебютні нагороди на Кубку світового виклику.
  • Представниці жіночої збірної України, Анна Лащевська та Поліна Д'яченко, завершили змагання у Туреччині без медалей, не пробившись у жоден із чотирьох фіналів.

Усі медалі України на етапі Кубка світового виклику в Антальї

• "Срібло" — Радомир Стельмах (паралельні бруси), Володимир Костюк (опорний стрибок)
  • "Бронза" — Радомир Стельмах (кінь), Радомир Стельмах (опорний стрибок)

• Наступний етап Кубка світового виклику зі спортивної гімнастики відбудеться 4-7 квітня у хорватському Осієку.
  • Збірна України готується до першого великого старту року у спортивній гімнастиці — Євро-2024, яке пройде з 24 до 28 квітня. До складу "синьо-жовтих" увійшов й Радомир Стельмах.
  • Україна здобула дві ліцензії на Олімпіаду-2024 зі спортивної гімнастики: одну чоловічу командну та одну жіночу (Анна Лащевська), обидві — за підсумками ЧС-2023.