"Маємо зрозуміти, що можемо зробити на Іграх". Україна назвала склад на чоловіче Євро-2024 зі спортивної гімнастики

"Маємо зрозуміти, що можемо зробити на Іграх". Україна назвала склад на чоловіче Євро-2024 зі спортивної гімнастики

Ексклюзивно
Ілля Ковтун
Ілля Ковтун. Getty Images

Заявка команди та ексклюзивний коментар головного тренера Сартинського.

Збірна України зі спортивної гімнастики визначилась зі складом на чоловічий чемпіонат Європи 2024 року. Заявку Суспільне Спорт назвав головний тренер команди Геннадій Сартинський.

Чоловіче Євро-2024 зі спортивної гімнастики відбудеться з 24 до 28 квітня в італійському Ріміні. На турнірі розіграють 16 комплектів нагород — по вісім у старшій та юніорській вікових групах, також це буде остання можливість для європейських спортсменів відібратись на Олімпіаду-2024.

До заявки дорослої збірної України на Євро-2024 увійшли п'ять спортсменів. Звання чемпіона Європи на паралельних брусах захищатиме Ілля Ковтун, виграти перше "золото" з 2021 року спробує чотириразовий переможець Євро Ігор Радівілов.

Окрім того, вперше з 2019 року на чемпіонаті Європи виступить шестиразовий чемпіон континентальної першості Олег Верняєв, який у минулому сезоні повернувся до змагань після дискваліфікації за допінг. Також у складі України — бронзовий призер ЧС-2023 в опорному стрибку Назар Чепурний та чемпіон Європи серед юніорів Радомир Стельмах.

Склад збірної України на чоловіче Євро-2024 зі спортивної гімнастики

 • Ілля Ковтун
 • Олег Верняєв
 • Ігор Радівілов
 • Назар Чепурний
 • Радомир Стельмах

У порівнянні з минулим чемпіонатом Європи 2023 року, до складу України не потрапили Микита Мельніков та Пантелій Колодій. Їх замінили Верняєв і Чепурний.

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт головний тренер чоловічої збірної України зі спортивної гімнастики Геннадій Сартинський розповів про підготовку до Євро-2024 та завдання команди на турнірі.

 • Про завдання на чемпіонат Європи

"Завдання — добре підготуватися та показати свій найкращий результат. Тут маємо зрозуміти, що можемо зробити на Олімпійських іграх. Хочемо остаточно затвердити, у кого зі спортсменів який сильний прилад. Виїжджаємо ми 18-19 квітня. Усе залежатиме від того, який у нас буде рейс і чи доведеться нам ночувати у Варшаві".

"Маємо зрозуміти, що можемо зробити Іграх". Збірна України зі спортивної гімнастики назвала склад на чоловіче Євро-2024
Геннадій Сартинський. Pravda.com.ua

 • Про підготовку

"У Хорватії тренується лише [Ілля] Ковтун. [Радомир] Стельмах увесь час тренувався в Німеччині. Зараз Стельмах та [Володимир] Костюк в Антальї на етапі Кубка світу, 29 березня вони розпочнуть там змагатися. Подивимося, які у них будуть результати. Потім хлопці приїдуть в Україну й будуть готуватися усі разом протягом трьох тижнів. Лише Ковтун тренуватиметься у Хорватії і приєднається до команди вже у Ріміні".

"Ковтуна я бачив, він виступав на контрольних стартах. За Стельмахом будемо слідкувати вже на цьому етапі Кубка світу. У них два дні буде кваліфікація, побачимо, у якій він формі.
 • Про командну ліцензію на ОлімпіадуЧоловіча збірна України зі спортивної гімнастики відібралася на Олімпійські ігри-2024, здобувши командну ліцензію на ЧС-2023.

"Так, це командна ліцензія, і кожен із пʼяти спортсменів, які потрапляють до складу збірної, може змагатися в індивідуальній першості. Тобто, кожен з хлопців, які поїдуть на Олімпіаду, може боротися за потрапляння до фіналу на будь-якому приладі".

Що відомо

 • До заявки юніорської збірної України на Євро-2024 потрапили Юрій Ємельянов, Владислав Власенко, Іван Завада, Іван Рудий та Святослав Швед.
 • На минулому чемпіонаті Європи у 2023 році, де виступали і чоловіки, і жінки, Україна здобула одне "золото" та три "бронзи" і посіла п'яте місце у медальному заліку.
 • У 2024 році жіноче Євро зі спортивної гімнастики відбудеться окремо від чоловічого — 2-5 травня у Ріміні.
 • Україна здобула дві ліцензії на Олімпіаду-2024 зі спортивної гімнастики: одну чоловічу командну та одну жіночу (Анна Лащевська), обидві — за підсумками ЧС-2023.
На початок