Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
Ілля Забарний забив дебютний гол в АПЛ і доклався до ефектного камбеку "Борнмута"

Український футболіст Ілля Забарний святкує дебютний гол за "Борнмут" в чемпіонаті Англії.
Ілля Забарний. Getty Images/Mike Hewitt

Восьмий українець, що відзначався в елітному англійському дивізіоні.

Ілля Забарний забив свій дебютний гол у чемпіонаті Англії. Український захисник "Борнмута" доклався до камбеку своєї команди проти "Лутона" — 4:3.

Забарний без замін відіграв усі 27 попередніх матчів "вишень" в сезоні чемпіонату Англії. В останніх п'яти зустрічах команда здобула лише одну перемогу — на виїзді проти аутсайдера "Бернлі" (2:0).

У матчі з іншим аутсайдером ліги "Лутоном" господарі мусили відіграватися вже на старті поєдинку, проте оформили видовищний камбек за безпосередньої участі свого українського легіонера.

Як пройшов матч?

• "Лутон" вийшов уперед на дев'ятій хвилині, коли навіс Джордана Кларка перелетів одразу кількох захисників суперника і "знайшов" голову Тагіта Чонга — 1:0.
  • Після пів години ігрового часу "Лутон" подвоїв власну перевагу. Чонг "розрізав" захист господарів передачею між захисників, а Алфі Дауті та Чедозі Огбене розіграли гол перед воротами.
  • У компенсований час рахунок сягнув розгромного. Забарний поспішав завадити голу Россу Барклі, але не встиг до потужного удару в ближній кут — 0:3!
  • Перший гол, технічно розібравшись у штрафному майданчику, відіграв для "Борнмута" форвард Домінік Соланке. А вже другий гол господарів припав на Іллю Забарного.
  • Після розіграшу кутового "Лутон" відвів перший удар від "Борнмута", але на підбиранні зіграв Забарний. Українець закинув м'яч у кут воріт — захисник вибивав його вже з-за лінії.
Борнмут
М'яч у воротах після удару Іллі Забарного. Скріншот з трансляції
  • Команді Андоні Іраоли вистачило ще двох хвилин, аби повністю нівелювати перевагу "Лутона": завдяки рикошету у ворота поцілив ганець Антуан Семеніо — 3:3!
  • За шість хвилин до закінчення основного часу Семеніо приніс своїй команді вольові три очки, оформивши дубль — "Борнмут" перемагає 4:3!

АПЛ 2023/24. Перенесений матч 17-го туру

"Борнмут" — "Лутон" 4:3

Голи: Соланке, 50, Забарний, 62, Семеніо, 64, 84 — Чонг, 9, Огбене, 31, Барклі, 45+1

Що означає гол Забарного?

• Дебютний гол Іллі за кордоном у 38-му матчі за "Борнмут" у всіх турнірах. Загалом — його перша результативна дія в чемпіонаті Англії.
  • Третій м'яч Забарного у дорослій кар'єрі. Ще по одному голу він забивав у складі "Динамо" та збірної України.
  • Забарний — восьмий українець, що забивав у матчах АПЛ. Серед легіонерів, що наразі виступають в англійській еліті, також відзначалися Олександр Зінченко, Віталій Миколенко та Михайло Мудрик.