Легка атлетика: чемпіонат світу
Легка атлетика: чемпіонат світу
Олег Дорощук став четвертим у фіналі чоловічих стрибків у висоту на ЧС-2024 у приміщенні

Олег Дорощук став четвертим у фіналі чоловічих стрибків у висоту на ЧС-2024 у приміщенні

Олег Дорощук на ЧС-2024 у приміщенні
Олег Дорощук. Фото: Michael Steele/Getty Images

Андрій Проценко взяв лише одну висоту на турнірі.

На чемпіонаті світу-2024 з легкої атлетики у приміщенні відбувся останній легкоатлетичний вид за участі українців. У чоловічих стрибках у висоту участь взяли Андрій Проценко та Олег Дорощук.

Проценко вчетверте змагався на чемпіонаті світу у приміщенні, у 2014 році став срібним призером змагань. А ось для Дорощука це був дебютний ЧС у приміщенні — на світову першість у Глазго він, який і Проценко, відібрався за рейтинговим списком (стрибок на 2.30 м на змаганнях у Банській Бистриці покращив його положення).

У фіналі чоловічих стрибків у висоту Україна була вперше за 10 років представлена складом з двох легкоатлетів. Загалом на турнірі виступили 12 стрибунів у висоту, серед головних фаворитів були чинний чемпіон світу у приміщенні, Ву Санхьок з Республіки Кореї, американець Шелбі Маківен, чех Ян Штефела. Водночас пропускали ЧС олімпійські чемпіони Токіо Джанмарко Тамбері та Мутаз Баршим.

Як минув фінал чемпіонату світу?

 • Вже на першій висоті 2.15 м проблеми виникли у трьох стрибунів. Серед них і Андрій Проценко, який взяв її з останньої спроби.
 • На висоті 2.20 метра припинили виступи одразу чотири стрибуни: Дональд Томас та Рьоїті Акамацу. А також Андрій Проценко та Тома Кармой, які закінчили змагання на 11-й позиції.
 • На відміну від Проценка, Дорощук з першої спроби ж подолав висоту 2.15 м та 2.20 м. Не склала проблем для українця і планка 2.24 метра — він був одним з трьох атлетів, які не використали додаткової спроби на жодній висоті (разом з Маківеном, а також новозеландцем Гемішем Керром).
 • Планка 2.28 метра могла підвищити шанси Дорощука на здобуття медалі. Однак подолати її українцеві так і не вдалося: не використав жодного стрибка.
 • У підсумку Дорощук посів четверте місце — став найкращим серед стрибунів, що не подолали планку 2.28 м завдяки меншій кількості спроб.
 • Чемпіоном світу у приміщенні став новозеландець Геміш Керр. Він єдиним взяв планку 2.31 м — перше "золото" у його кар'єрі на рівні чемпіонатів світу.
 • Керр переніс планку на 2.36 м. І з останньої спроби її подолав, оновивши особистий рекорд у кар'єрі, а також топрезультат сезону!

ЧС-2024 у приміщенні. Стрибки у висоту — чоловіки

 1. Геміш Керр (Нова Зеландія) — 2.36 м
 2. Шелбі Маківен (США) — 2.28 м
 3. Ву Санхьок (Республіка Корея) — 2.28 м
 4. Олег Дорощук (Україна) — 2.24 м

...

 • 11. Андрій Проценко (Україна) — 2.15 м
На початок