Владислав Гераскевич - у топ-10 чемпіонату світу зі скелетону. Це найкращий результат в історії України

Владислав Гераскевич - у топ-10 чемпіонату світу зі скелетону. Це найкращий результат в історії України

Владислав Гераскевич на чемпіонаті світу-2024
Владислав Гераскевич. Фото: Lars Baron/Getty Images

Гераскевич оновив особистий рекорд на три позиції.

Український скелетоніст Владислав Гераскевич оновив особистий і національний рекорди на чемпіонаті світу. За підсумками чотирьох проїздів у Вінтерберзі він посів 10-те місце.

Чемпіонат світу зі скелетону у Вінтерберзі тривав упродовж двох днів. У перший день відбулися стартові два проїзди, у другий — ще два (після третього визначалися 25 учасників фіналу).

Україна на чемпіонаті світу зі скелетону вперше була представлена складом з двох скелетоністів: крім Владислава Гераскевича участь взяв Ярослав Лавренюк. 16-річний дебютант займав 27-ме місце після перших двох проїздів, тоді як Гераскевич йшов на особистий рекорд, займаючи проміжне 10-те місце.

Як минув другий день ЧС зі скелетону?

 • До фінального проїзду, зрештою, пройшов лише Гераскевич. У третьому проїзді український скелетоніст продемонстрував 11-й загальний результат, однак піднявся на ще одну позицію, випередивши китайця Веньхао Чена. Лавренюк залишився на 27-й позиції, хоча у третьому проїзді показав 26-й загальний результат.
 • Перед фінальним раундом Гераскевич випереджав Чена, що йшов на 10-му місці, на 0.06 секунд. Натомість відставання від восьмої позиції, яку займав німець Фелікс Кейсінгер, складало 0.2 секунди.
 • Втримати дев'яту позицію Гераскевичу не вдалося. Хоча в останньому проїзді він продемонстрував найкращий особистий результат (55.82 секунди), цього не вистачило для того, щоб випередити американця Остіна Флоріана (відстав від нього на 0.03 секунди).
 • У підсумку Гераскевич замкнув топ-10 і оновив цим особистий рекорд. Чемпіоном світу втретє у кар'єрі в одиночних змаганнях став німець Крістофер Грьоттер.

Чемпіонат світу зі скелетону. Чоловічий турнір, результат після чотирьох проїздів

 1. Крістофер Грьоттер (Німеччина) 3:44.91 хвилин
 2. Метт Вестон (Велика Британія) +0.23
 3. Чжен Інь (Китай) +1.01

...

 • 10. Владислав Гераскевич (Україна) +2.09

Що означає результат Владислава Гераскевича?

 • Оновив особистий і національний рекорд на чемпіонаті світу зі скелетону. Попередній найкращий результат (13-те місце) Гераскевич встановив у 2021 році, після чого повторив його у 2023-му.
 • Другий фініш у сезоні в топ-10. На стартовому етапі Кубка світу в Яньцині він посів шосте місце, повторивши найкращий результат у кар'єрі на цьому рівні.
 • Разом з Ярославом Лавренюком оновив національний рекорд за представництвом на чемпіонаті світу зі скелетону.

Хто такий Владислав Гераскевич?

 • 25-річний український скелетоніст, який народився в Києві.
 • Дворазовий учасник зимових Олімпійських ігор. У 2018 році в Пхьончхані він посів 12-те місце, а в Пекіні-2022 став 18-м.
 • Гераскевич – перший представник України у скелетоні на етапах Кубка світу.
 • На рахунку Гераскевича вісім фінішів на етапах Кубка світу зі скелетону.
На початок