"Будемо покращувати". Україна вперше стартувала на ЧС зі скелетону двома спортсменами: результати першого дня

"Будемо покращувати". Україна вперше стартувала на ЧС зі скелетону двома спортсменами: результати першого дня

Лідер збірної України зі скелетону Владислав Гераскевич.
Владислав Гераскевич. Фото: Getty Images

Шоста світова першість для Владислава Гераскевича й дебютна — для Ярослава Лавренюка.

У німецькому Вінтерберзі стартував чемпіонат світу-2024 зі скелетону. Перші проїзди серед чоловіків та жінок відбулися на турнірі в четвер, 22 лютого.

Україна вперше стартувала на світовій першості в складі двох скелетоністів: лідера збірної Владислава Гераскевича та 16-річного Ярослава Лавренюка.

Збірна України проводить історичний сезон на міжнародному топрівні в скелетоні. Саме цього змагального року вперше на змаганнях Кубка світу одночасно виступали два українці: Гераскевич і Лавренюк удвох подолали етапи в Інсбруці та Сігулді.

Напередодні ЧС-2024 на рівні Кубка світу дебютував і 15-річний Владислав Клименко. Із Лавренюком він проїхав етап в Альтенберзі, який через травму був змушений пропускати Гераскевич — його участь у чемпіонат світу була під питанням через травму спини.

Зрештою, Гераскевич та Лавренюк удвох підійшли до старту світової першості в Німеччині. У перший день вони виконували два з трьох відбіркових проїздів, які мають визначити учасників "медальних" спроб 23 лютого.

Як виступили українці в перший день ЧС-2024?

  • Владислав Гераскевич показав 12-й час у першому проїзді — 57.82 секунди. На другому проїзді українець покращив свій результат на 0.32 секунди — третій час.
  • Перед третім проїздом, що визначатиме перелік фіналістів, Владислав посідає 10-ту сходинку. Лідеру заліку, олімпійському чемпіону з Німеччини Крістоферу Гротгеру він поступається 1.02 секунди.
  • Ярослав Лавренюк показав швидший час у першій спробі, але саме в другій піднявся на одну сходинку — 27-ме місце після двох проїздів у дебютанта світової першості.
  • Від 25-го місця, що дозволяє виступити в "медальному", четвертому проїзді чемпіонату світу, Лавренюка відділяють 2.32 секунди.
Скелетон
Ярослав Лавренюк. Фото: IBSF

Результати українців після двох проїздів:

  • 10. Владислав Гераскевич — 1:55.32 хвилини (+1.02 від лідера)
  • 27. Ярослав Лавренюк — 2:00.72 хвилини (+6.42)

Як прокоментували виступи в збірній?

"Дуже радий, що Ярослав [Лавренюк] має змогу змагатися серед найкращих і показувати доволі сильні результати на цьому рівні", — розповів Гераскевич за підсумками першого дня чемпіонату.

"Щодо мене, ми зупинилися на 10-му місці після двох заїздів. Через складні погодні умови не вдалося показати кращий результат у першому заїзді, але в другому зміг покращити — показати третій час".

"Будемо боротися та покращувати свої позиції [у третьому та четвертому заїздах]. На нас очікує дуже складний і тривалий день".

Чемпіонат світу зі скелетону: що відомо?

  • Чоловічі змагання чемпіонату завершаться у п'ятницю, 23 лютого. Початок третього чоловічого проїзду — о 17:00 за київським часом; четвертий, фінальний раунд стартує о 18:45.
  • Владиславу Гераскевичу належить національний рекорд України за найкращим результатом на чемпіонатах світу зі скелетону — 13-ті місця 2021 та 2023 років.
  • 25-річний Гераскевич проводить свій шостий чемпіонат світу в кар'єрі. Українець дебютував на цьому рівні у 2017 році із 24-го місця.
  • Звання чинного чемпіона світу серед чоловіків відстоює британець Метт Вестон, що наразі посідає друге місце в заліку ЧС-2024.
На початок