15-річний українець Клименко став наймолодшим учасником в історії Кубка світу зі скелетону: як це сталося

15-річний українець Клименко став наймолодшим учасником в історії Кубка світу зі скелетону: як це сталося

Український скелетоніст Владислав Клименко
Владислав Клименко. Фото: IBSF

Скелетоніст дебютував на рівні Кубка світу на наступний день після свого 15-річчя.

У німецькому Альтенберзі стартував сьомий етап Кубка світу 2023/24 зі скелетону. Участь у змаганнях взяли двоє українців — Ярослав Лавренюк та Владислав Клименко.

16-річний Лавренюк у цьому сезоні дебютував на рівні дорослого Кубка світу. Українець виступив на етапах в Інсбруку та СігулдіОдночасно це був чемпіонат Європи., де посів 31-ше та 35-те місця відповідно. Окрім того, у січні Лавренюк виграв "срібло" Юнацької Олімпіади-2024.

Натомість для 15-річного Клименка етап в Альтенберзі став дебютним на рівні Кубка світу. Змагання в Німеччині при цьому пропустив лідер збірної України Владислав Гераскевич, який ще перед Євро-2024 мав проблеми зі спиною.

Як виступили Лавренюк і Клименко?

 • Учасниками етапу загалом стали 34 спортсмени. За правилами, після першого спуску топ-25 найкращих проходять до другої спроби.
 • Результат Лавренюка за підсумками першого проїзду склав 58.57 секунди. У підсумку українець фінішував за крок до топ-25 — на 26-му місці з відставанням у 2.74 секунди від лідера Метта Вестона з Великої Британії.
 • Натомість Клименко у дебютному виступі на Кубку світу показав час 1:02.5 хвилини. Він також не зумів пройти до другої спроби, посівши 34-те місце.

Що означають результати українців

 • Владислав Клименко став наймолодшим учасником в історії Кубка світу зі скелетону. 15 років українцеві виповнилось лише день тому, 15 лютого.
 • Клименко також став третім українським скелетоністом, що виступив на рівні Кубка світу зі скелетону — після Владислава Гераскевича та Ярослава Лавренюка.
 • 26-те місце Лавренюка — особистий рекорд Ярослава на рівні дорослого Кубка світу.
 • Втретє в історії одразу два українці виступили на етапі Кубка світу зі скелетону. Причому вперше одним з учасників змагань не був лідер збірної Владислав Гераскевич.

Для Клименка сезон 2023/24 — лише другий у скелетоні, дебютував у цьому виді спорту у листопаді 2022 року. З того часу юний скелетоніст виступив на етапах Кубка Європи, юніорському чемпіонаті світу, а також Юнацькій Олімпіаді.

Наступним стартом у скелетоні стане чемпіонат світу, який відбудеться у німецькому Вінтерберзі 22-24 лютого. У ньому Україна також зможе бути представлена двома скелетоністами.

Збірна України зі скелетону: що відомо

 • До сезону 2023/24 Україна жодного разу в історії не виставляла на старт більше одного скелетоніста.
 • Владислав Гераскевич змагається на рівні Кубка світу зі скелетону з сезону 2017/18. Поточний сезон — сьомий у кар'єрі українського скелетоніста.
 • На початку сезону Гераскевич повторив найкращий фініш у кар'єрі на рівні Кубка світу — посів шосте місце на етапі у Яньцині.
 • Ярослав Лавренюк дебютував на Кубку світу у цьому сезоні. Наприкінці січня 2024 року він здобув "срібло" на Зимовій Юнацькій Олімпіаді-2024.
На початок