Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Треба врахувати перспективи у синглміксті". Юрай Санітра — про склад України на подальші гонки ЧС з біатлону

"Треба врахувати перспективи у синглміксті". Юрай Санітра — про склад України на подальші гонки ЧС з біатлону

Ексклюзивно
Тренер збірної України з біатлону Юрай Санітра
Юрай Санітра. Фото: Дмитро Євенко/biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар головного тренера чоловічої збірної України для Суспільне Спорт.

Перша частина гонок на чемпіонаті світу з біатлону минула. У неділю, 11 лютого, відбувся чоловічий персьют, за підсумками якого обидва українці, Дмитро Підручний та Антон Дудченко, фінішували у топ-25.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки чемпіонату світу на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також місцевих телеканалах Суспільного.

Наступним стартом, у якому візьме участь чоловіча збірна України, стане індивідуальна гонка (середа, 14 лютого), де спортсмени бігтимуть найдовшу дистанцію на чемпіонаті світу — 20 км. А вже на наступний день, у четвер, 15 лютого, пройде одиночна змішана естафета, де також візьме участь один з учасників чоловічої команди.

Вже після спринту тренерський штаб збірної України на чолі з Юраєм Санітрою вніс корективи у старт біатлоністів на чемпіонаті світу з врахуванням подальших гонок. Так, Артем Прима, який кваліфікувався до персьюту з 60-ї позиції, участі у гонці не взяв. Натомість в індивідуальній гонці участь 36-річного біатлоніста вже затверджена Санітрою — разом з Денисом Насиком, який проведе першу гонку на ЧС-2024.

"Наразі можу назвати трьох спортсменів, які стартуватимуть. Окрім Прими та Насика участь у гонці також візьме Дудченко", — розповідає Санітра в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

Під питанням участь в індивідуальній гонці Дмитра Підручного. Лідер збірної України мав вже три старти на чемпіонаті світу, і тренер звернув увагу що замість індивідуальної гонки може надати перевагу виступу Підручного у синглміксті.

"У вівторок будемо приймати рішення щодо Підручного. Тут треба врахувати перспективи старту Дмитра й в одиночній змішаній естафеті. Дізнаємося склад на жіночий етап і потім приймемо рішення. З тренером жіночої збірної Миколою Зоцом хочемо виставити найсильніший склад на синглестафету. Тут ми бачимо хорошу можливість завоювати високі позиції".
Дмитро Підручний
Дмитро Підручний. Фото: Kevin Voigt/GettyImages

А ось Антон Дудченко має взяти участь в індивідуальній гонці. На чемпіонаті світу біатлоніст за підсумками двох стартів закрив усі 30 мішеней (10 — у спринті, 20 — у персьюті).

"У Дудченка, [персьют] гадаю, був найкращим стартом у цьому сезоні. Що стосується стрільби, там немає що сказати, закрив шість вогневих рубежів поспіль [без хиб]. Треба, щоб він продовжив цю серію надалі. За ходом на трасі 100% це був його найкращий результат. З такою впевненістю потрібно поставитися до наступної гонки. Якщо він й надалі працюватиме так на стрільбі, то й ногами буде легше".

Другий тиждень чемпіонату світу з комплексного тренування розпочав лише Тарас Лесюк, решта спортсменів налаштовуються на участь в індивідуальній гонці або ж відпочивають після минулих стартів.

"У неділю був важкий старт у Підручного та Дудченка. Дмитро [на наступний день] відпочиває, на чемпіонаті світу він провів вже три гонки. Антон Дудченко вирішив трішки відкататися. А ось комплексне тренування провів лише Тарас Лесюк. Артем Прима та Денис Насико також відпочивають, вони налаштовуються на 20 кілометрову індивідуальну гонку, що пройде у середу.

Можу сказати, що у змішаній естафеті в Прими трішки були проблеми зі стрільбою. У Підручного з кращими лижами міг бути ще вищий результат. Що стосується спринту, там було дуже важливо добре стріляти. Прима та Лесюк не впоралися з цим завданням. Щодо недільного старту, то тут хлопці віддалися повністю. Просто боротися із найсильнішими країнами, як, наприклад, норвежці чи французи, у яких трішки краще змащення, досить важко. Треба лише чекати, що суперники припустяться помилок на стрільбищі, тоді ми можемо цим скористатися. Шкода, що в нас не була краща позиція після спринту у Підручного та Дудченка. Дуже впливає на усі результати тут погода. 100% для нас було б краще, щоб були жорсткі траси".

Артем Прима
Артем Прима. Фото: Franz Kirchmayr/Getty Images

Крім боротьби за високі місця, збірна України на чемпіонаті світу намагається покращити позиції у заліку Кубка націй, де після спринту повернулася у топ-10. Утім, за словами Санітри, на чемпіонаті світу перед біатлоністами стоять особливі задачі, як в особистих, так і в естафетних гонках.

"Кубок націй цікавий для нас, але на чемпіонаті світу завжди хочеться показати себе. На цей час, гадаю, це потрапляння у топ-10 в індивідуальних стартах. А по естафетах скажу, що за силою команд топ-6 для нас реальна ціль і на змішану одиночну, і на чоловічу естафети".

Розклад гонок за участі чоловіків на чемпіонаті світу з біатлону

  • Середа, 14 лютого. 18:10. Індивідуальна гонка — чоловіки
  • Четвер, 15 лютого. 19:00. Одиночна змішана естафета
  • Субота, 17 лютого. 17:30. Естафета — чоловіки
  • Неділя, 18 лютого. 17:30. Масстарт — чоловіки
На початок