Біатлон: Кубок світу
Дмитро Підручний та Антон Дудченко фінішували у топ-25 гонки переслідування ЧС-2024: результат

Біатлоніст збірної України Дмитро Підручний у спринті чемпіонату світу-2024.
Дмитро Підручний. Фото: Kevin Voigt/GettyImages

Своє перше "золото" чемпіонату здобув Йоганнес Бьо.

Четвертий змагальний день ЧС-2024 з біатлону завершився гонкою переслідування серед чоловіків. Участь у персьюті взяли два біатлоністи збірної України — Дмитро Підручний та Антон Дудченко.

Третім біатлоністом "синьо-жовтих" в переслідуванні мав стати Артем Прима, що замкнув топ-60 у спринті. Поза персьютом біатлоніст залишився за рішенням тренерського штабу збірної.

Підручний увосьме в кар'єрі біг гонку переслідування на рівні світової першості. У 2019 році він здобув у цій дисципліні історичне "золото", підтягнувшись із четвертого місця у спринті.

За підсумками спринту в Новому Месті Підручний отримав 21-й стартовий номер у персьюті, Антон Дудченко — 39-й.

Як пройшла гонка?

• Обидва українці покращили свої позиції після стартового вогневого рубежу: завдяки чистій стрільбі Підручний піднявся на 18-ту сходинку, Дудченко — на 32-гу.
  • Дудченко заїхав у топ-30 після п'яти закритих мішеней на другій "лежці". Натомість Підручний схибив з останнього патрона і опустився на 22-ге місце.
  • На підході до першої "стійки" Підручний втратив одну позицію ходом, проте чисто відпрацював на рубежі та виходив зі стрільбища 17-м. Дудченко продовжив стріляти без промахів та вийшов на 28-му позицію.
  • На заключне коло капітан збірної України виїжджав уже 23-м — зробив дві хиби на останній стрільбі. Натомість Дудченко зберіг максимальні чотири "нулі" та заїхав у топ-25.
  • Попри три промахи, Підручний замкнув топ-10 гонки за швидкострільністю. 1.3 секунди за цим показником йому поступився Дудченко — 13-й.
  • "Золото" персьюту здобув Йоганнес Бьо. Усі три нагороди поділили між собою біатлоністи збірної Норвегії: переможець спринту Штурла Легрейд фінішував другим, а Ветле Крістіансен — третім.
  • У фінальному топ-10 лише двоє біатлоністів — італієць Лукас Гофер та француз Фаб'єн Клод — закрили всі 20 мішеней на стрільбі. Вони посіли дев'яте й десяте місця відповідно.