"Шок для мене". Багамська бігунка побила світовий рекорд на дистанції 60 м з бар'єрами

"Шок для мене". Багамська бігунка побила світовий рекорд на дистанції 60 м з бар'єрами

Девін Чарльтон
Девін Чарльтон. Фото: Petr David Josek/AP Photos

Відео рекордного забігу.

Багамська бігунка Девін Чарльтон встановила новий світовий рекорд на дистанції 60 метрів з бар'єрами. Це сталось у межах турніру Millrose Games-2024 у Нью-Йорку.

Чарльтон виграла фінальний забіг з результатом 7.67 секунди. Таким чином, вона на 0.1 секунди перевершила попередній рекорд, встановлений шведкою Сюзанною Каллур у 2008 році.

Срібну нагороду на змаганнях у Нью-Йорку виграла ямайська бігунка Даніель Вільямс, яка програла Чарльтон 0.12 секунди. З результатом 7.79 секунди забіг також завершила американка Тіа Джонс, якій дісталася бронзова медаль.

  • Відео рекордного жіночого забігу на 60 м з бар'єрами

Після забігу Чарльтон відзначила, що довго працювала над тим, щоб встановити новий світовий рекорд, утім, цей результат все одно став для неї шокуючим.

"Це було швидко. Коли вони оголосили час, це був шок для мене. Якби я спробувала пригадати цей забіг, то не змогла б. Побігла, та й усе. Коли побачила свій час, відчула полегшення. Коли ти ставиш мету і працюєш над нею цілий рік, а потім досягаєш її, то таке відчуття, немов ти на вершині світу", — сказала Чарльтон.

Світовий рекорд з бігу на 60 м з бар'єрами серед чоловіків належить американцю Гранту Голловею — 7.29 секунди. Він встановив його у 2021 році.

Рекорд України у цій дисципліні серед жінок не оновлювався з 1990 року, коли Наталія Григор'єва показала час 7.85 секунди. У чоловіків національний рекорд належить Володимиру Білоконю — 7.53 секунди у 1994-му.

Девін Чарльтон: що відомо про її кар'єру

  • Вперше виступила на Олімпійських іграх в Токіо-2020, посівши шосте місце у бігу на 100 метрів з бар'єрами.
  • На чемпіонаті світу 2022 року у приміщенні взяла срібну медаль на дистанції 60 м з бар'єрами. З результатом 7.81 секунди встановила національний рекорд Багамських Островів.
  • Виступила на чемпіонаті світу 2023 року, де стала четвертою у бігу на 100 м з бар'єрами. На початку сезону-2024 оновила національний рекорд на дистанції 60 м з бар'єрами на турнірі Corky Classic у Техасі — 7.75.
  • У лютому 2024 року встановила новий національний та світовий рекорди на дистанції 60 м з бар'єрами — 7.67.
На початок