Американський бігун побив світовий рекорд на дистанції 60 м із бар'єрами у приміщенні

Американський бігун побив світовий рекорд на дистанції 60 м із бар'єрами у приміщенні

Американський бігун побив світовий рекорд на дистанції 60 м із бар'єрами у приміщенні
AP

Попередній рекорд вдалося покращити на 0.01 секунди.

Американський бігун Грант Голловей встановив новий світовий рекорд на дистанції у 60 метрів із бар'єрами у приміщенні.

Новий світовий рекорд Голловей встановив на турнірі в Іспанії у середу, 24 лютого. У фінальному забігу американець показав результат 7:29 секунди.

Читайте також: Бігунка з Ефіопії побила світовий рекорд на дистанції 1500 м у приміщенні

Спершу на часовому табло після забігу Голловея з'явився результат 7:32 секунди. Проте згодом стало відомо, що американцю вдалося встановити новий світовий рекорд.

Відео світового рекорду Голловея

Попередній рекорд із бігу на 60 метрів з бар'єрами належав британцю Коліну Джексону. У 1994 році у німецькому Зіндельфінгені він пробіг дистанцію за 7.30 секунди.

Як відреагував на новий світовий рекорд Голловей?

Американський бігун відзначив, що ще перед забігом був готовий до нового світового рекорду. Однак з приводу "історичного забігу" не турбується, оскільки упевнений, що у майбутньому його досягнення перевершать.

"Казав ще до забігу, що якщо рекорд встановлю, то так і буде. Але моя головна ціль - просто отримати задоволення, що у підсумку і вийшло. Знаю, що 7.29 сек довго не затримається надовго у книгах рекордів, і коли я вже засну, якщо у мене це вийде, це вже буде у минулому".

Після результату в Мадриді Голловей володіє п'ятьма із восьми найшвидшими забігами на дистанції 60 метрів із бар'єрами. Перед участю на турнірі в Іспанії він також переміг на змаганнях у Польщі.

Востаннє Голловей програвав на змаганнях у приміщенні ще у 2014 році. Тоді йому було лише 16 років.

Виступи Голловея у бігу на 60 метрів із бар'єрами

  • До встановлення світового рекорду найкращим результатом Голловея були 7.32 секунди. Із таким результатом він пробіг уперше на змаганнях у Франції в 2021 році;
  • Голловей - не єдиний легкоатлет, який у 2021 році встановив новий світовий рекорд у приміщенні. У січні світовий рекорд оновив габонець Г'юго Фабріс Занго (у потрійному стрибку), також його встановили новозеландець Томаш Уолш (штовхання ядра), ефіопка Гудаф Цегай (біг на 1500 метрів) та українка Ярослава Магучіх (стрибки у висоту, рекорд України).
На початок