Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Дудченко підготував маленький подарунок". Юрай Санітра прокоментував виступ українців у персьюті ЧС-2024 з біатлону

"Дудченко підготував маленький подарунок". Юрай Санітра прокоментував виступ українців у персьюті ЧС-2024 з біатлону

Ексклюзивно
Біатлоніст збірної України Антон Дудченко на чемпіонаті світу-2024 в Новому Месті.
Антон Дудченко. Фото: Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Ексклюзивний коментар головного тренера збірної для Суспільне Спорт.

У чеському Новому Месті завершився четвертий змагальний день чемпіонату світу з біатлону. Участь у гонці переслідування серед чоловіків взяли Дмитро Підручний та Антон Дудченко.

Обидва українці завершили гонку в топ-25. Якщо Підручний втратив дві позиції після спринту і посів 23-тє місце, Антон Дудченко здійснив стрибок одразу на 14 сходинок — із 39-го та 25-те місце.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки чемпіонату світу на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також місцевих телеканалах Суспільного.

Дудченко також став одним із лише трьох спортсменів, що закрили в переслідуванні всі 20 мішеней на чотирьох вогневих рубежах. Два інших спортсмени з таким показником — італієць Лукас Гофер та француз Фаб'єн Клод — завершили змагання у топ-10.

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт за підсумками гонки головний тренер збірної України Юрай Санітра відзначив виступ та впевнену стрільбу Дудченка, а також розповів про стан Дмитра Підручного, чию гонку ускладнила проблема зі спиною.

  • Про +14 позицій для Антона Дудченка:
"Антон мені підготував маленький подарунок: за таких умов стріляти «нуль» — це треба щось знати. Антон зі стрільбою — молодець".

"14 позицій? [Непогано], ще й сподобалося, як у цих умовах біг на трасі: програв ногами менше, аніж на коротшій дистанції".

  • Про швидкострільність Дудченка:

"Це вже впевненість на стрільбі. На пристрілці бачив, що Антон зосереджений. Добре впорався. Трішки скористалися цією позицією: вітер на першій-п'ятій установках трішки слабший, ніж далі".

"Антон, гадаю, порадував. Є бажання, аби продовжував так надалі. Він потрібен нам на естафету".
  • Про виступ Дмитра Підручного:

"За цих умов у нього перед четвертим колом починаються проблеми зі спиною — треба сильно відштовхуватися. Це не фізична проблема, просто спина не дозволяє втриматися в контакті. І це вплинуло на останню стрільбу, плюс ще вітер позаду — ось і дві хибиЗ трьох промахів двох Підручний припустився на заключній "стійці".".

"Ця траса йому не підходить, вона важка. Треба дуже сильно фіксувати спину. Не можу сказати, що [у Підручного] травма. М'язи сильно затікають, потім спина починає обмежувати в русі. Працюємо, [але] поки що не знайшли таку методику, щоб прибрати це".

Чемпіонат світу з біатлону: що відомо?

  • Програма ЧС-2024 продовжиться у вівторок, 13 лютого, жіночою індивідуальною гонкою. Початок змагань — о 18:10 за київським часом.
  • Особистий рекорд на рівні чемпіонатів світу Дудченко має саме в гонці переслідування. У 2023 році в німецькому Обергофі він завершив персьют на 20-й сходинці.
  • Дмитро Підручний вигравав "золото" персьюта ЧС-2019, коли стартував із четвертого місця за підсумками спринту.
На початок