Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
"Цьому результату є причини". Підручний оцінив виступ в останній гонці перед стартом чемпіонату світу з біатлону

"Цьому результату є причини". Підручний оцінив виступ в останній гонці перед стартом чемпіонату світу з біатлону

Ексклюзивно
"Цьому результату є причини". Підручний оцінив виступ в останній гонці перед стартом чемпіонату світу з біатлону
. Фото: Getty Images

Ексклюзивний коментар біатлоніста для Суспільне Спорт.

Збірна України завершила виступи на чемпіонаті Європи-2024 з біатлону у словацькому Брезно-Осрблі. Програму турніру закрили змішана естафета та одиночний мікст.

У змішаній естафеті збірну України представили Віталій Мандзин, Дмитро Підручний, Христина Дмитренко та Анастасія Меркушина. У цьому складі "синьо-жовті" посіли дев'яте місце, програвши Норвегії, переможцю гонки, понад чотири хвилини.

Для Підручного цьогорічна континентальна першість з біатлону була першим Євро за чотири роки. Востаннє змішану естафету лідер збірної України біг у 2020 році, коли був фінішером команди, що виграла "золото".

Натомість на Євро-2024 Підручний вийшов на дистанцію другим серед українців. Попри хибу та п'ять додаткових патронів Дмитро став другим у складі "синьо-жовтих" за часом на дистанції (13:25.8 хвилини).

Після завершальної гонки у Брезно-Осрблі Підручний ексклюзивно поспілкувався із Суспільне Спорт. Біатлоніст оцінив власний виступ у змішаній естафеті, останньому старті перед головним змаганням сезону – чемпіонатом світу, де змагатиметься й Дмитро.

"Ходом почував себе досить непогано. Намагався з перших метрів наздоганяти, тому що розумів, що дистанція коротка й треба працювати відразу на максимум. Старався зробити усе можливе від себе на трасі. Певною мірою цьому результату є об'єктивні причини. Зараз будемо готуватися до чемпіонату світу. Звичайно, що за тиждень важко щось змінити. Траса була значно на кращому рівні, аніж в суботу. Організатори постаралися, підготували її добре".

На чемпіонаті Європи 2024 року Підручний провів три старти: посів 20-те місце у спринті, став цьомим у персьюті та фінішував з командою дев'ятим у змішаній естафеті.

Дмитро Підручний: що відомо?

  • 32-річний біатлоніст, який на змаганнях представляє Тернопільщину.
  • Підручний — чемпіон світу 2019 року у переслідуванні.
  • На рівні Кубка світу дебютував у 2012 році. З того моменту провів на цьому рівні 238 стартів.
  • Через травму руки Підручний розпочав сезон 2023/24 на Кубку світу з біатлону з другого етапу, пропустивши перші гонки в Естерсунді.
  • Найкращий результат Підручного в особистих гонках нинішнього сезону Кубка світу — 19-те місце у персьюті Гохфільцена (відіграв 33 позиції).
На початок