Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
Україна посіла дев'яте місце у змішаній естафеті на чемпіонаті Європи з біатлону: результат

Україна посіла дев'яте місце у змішаній естафеті на чемпіонаті Європи з біатлону: результат

Анастасія Меркушина під час біатлонної гонки
Анастасія Меркушина. Фото: Marco Bertorello/AFP via Getty Images

Як минула передостання гонка Євро-2024.

На чемпіонаті Європи з біатлону стартував останній змагальний день. Першою гонкою неділі, 28 січня, стала класична змішана естафета.

До складу збірної України на старт увійшли Віталій Мандзин, Дмитро Підручний, Христина Дмитренко та Анастасія Меркушина. Для Мандзина та Дмитренко, які проводять дебютне Євро, це перша естафета у кар'єрі на континентальній першості.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Україна отримала сьомий стартовий номер в естафеті. Гонку у складі "синьо-жовтих" розпочав Віталій Мандзин, фінішеркою була Анастасія Меркушина.

Як минула змішана естафета

 • На першому вогневому рубежі Віталій Мандзин використав один додатковий патрон, натомість на "стійці" не зробив жодного промаху, покинувши стрільбище на четвертій позиції.
 • Естафету Мандзин передав четвертим з відставанням у 42 секунди від Норвегії, яка виграла стартовий відрізок. Віталій показав п'ятий результат за швидкострільністю на своєму етапі.
 • Дмитро Підручний на другій стрільбі заробив перше коло штрафу для України та опустився на шосту позицію. На передачу естафети лідер збірної прийшов восьмим.
 • Христина Дмитренко ходом на своєму першому колі показала лише 19-й результат, програвши майже хвилину лідерці кола. При цьому на вогневих рубежах українка використала тільки один додатковий патрон, піднявшись на шосте місце. За швидкострільністю Дмитренко стала третьою на етапі.
 • Естафету Дмитренко передала сьомою з відставанням у півтори хвилини від третього місця. Анастасія Меркушина натомість прийшла на стрільбу лежачи шостою, однак заробила одразу три штрафні кола та опустилась на десяту сходинку, втративши шанси на призове місце для України.
 • На заключній стрільбі Меркушина використала два додаткові патрони. У підсумку збірна України фінішувала на дев'ятому місці.
 • Перемогу у гонці здобула збірна Норвегії, яка зберігала лідерство протягом майже усієї естафети. Чемпіонами Європи у змішаній естафеті стали Ісак Фрей, Йоган-Олав Ботн, Іда Лієн і Марен Кіркейде.

Чемпіонат Європи з біатлону. Змішана естафета

 1. Норвегія (1+7) 1:04:23.3
 2. Франція (1+7) +14.6
 3. Італія (0+5) +53.8
 4. Швеція (2+15) +1:42.2
 5. Німеччина (2+10) +2:37.6
 6. Австрія (2+15) +2:54.6

...

 • 9. Україна (4+12) +4:16.2

Чемпіонат Європи з біатлону завершиться одиночною змішаною естафетою, яка розпочнеться о 15:00 за київським часом. За Україну виступлять Антон Дудченко та Олена Городна.

На початок