"Буде фундаментальною частиною". Велогонщик Марк Падун змінить команду після п'яти років у Світовому турі

"Буде фундаментальною частиною". Велогонщик Марк Падун змінить команду після п'яти років у Світовому турі

Офiцiйно
"Буде фундаментальною частиною". Велогонщик Марк Падун змінить команду після п'яти років у Світовому турі
Марк Падун. Фото: Getty Images

Третій українець у складі Team corratec - Selle Italia.

Марк Падун уклав контракт з італійською командою Team corratec - Selle Italia перед початком сезону 2024 року. Про це йдеться в соцмережах колективу.

Падун розпочав професійну кар'єру у 2018 році за команду Bahrain–Merida — одразу на рівні Світового туру UCI, найвищої категорії велошосейних перегонів. У 2022 році українець перейшов до американської EF Education–EasyPost.

Марк мав контракт з командою на сезон-2024, але сторони погодили його дострокове розірвання. В EF Education після підписання заявляли про перспективи Падуна на рівні шосейних Грандтурів, та врешті за два роки він стартував на супербагатоденках лише одного разу — на Вуельті-2022, пройшовши у топ-50 загального заліку (46).

Надалі Падун виступатиме у Професійному турі — це другий рівень в шосейній ієрархії Міжнародного союзу велосипедистів. У сезоні-2024 він стане одним з одразу трьох українських гонщиків команди: Team corratec - Selle Italia раніше вже підписала Андрія Пономаря та Кирила Царенка, що уклав свій перший професійний велоконтракт.

"Я готовий до цього нового виклику. Добре повернутися в Італію, я змагався тут в категорії U23. Гадаю, мені пасує італійський календар — тут багато складних гонок, сподіваюся в них бути корисним", — наводять слова Падуна в команді.

Натомість спортивний директор італійського колективу Франческо Фрассі додає, що розглядає Падуна як "фундаментальну частину" в складі 2024 року.

"Його перехід підніме рівень команди. Нам бракувало такого гонщика, який довів, що може виступати на будь-якому етапі: і на висоті, і в «розділці». Він здатен змагатися та перемагати найкращих у світі".

Як пройшов для Марка Падуна сезон 2023 року?

  • Українець завершує змагальний рік без перемог. Його найвище досягнення — третє місце етапу італійської багатоденки "Коппі і Барталі", де українець фінішував четвертим у загальному заліку.
  • За рік проїхав п'ять багатоденок, зокрема престижні Тури Романдії та Польщі: зійшов на четвертому етапі та фінішував у топ-100 загального заліку відповідно.
  • Завершує сезон на 934-му місці в рейтингу UCI з 66 очками — п'ятий найкращий результат серед усіх українських велогонщиків.

Хто такий Марк Падун?

  • 26-річний український професійний велогонщик з Донеччини. Чемпіон України у гонці з роздільним стартом 2019 року.
  • На рівні Світового туру Падун виступає з 2018 року, представляв команди Bahrain Victorious та EF Education–EasyPost.
  • Фінішував 70-м у загальному заліку Джиро д'Італія 2020 року. Чотириразовий учасник Вуельти, де у сезоні-2022 вперше заїхав у топ-50 генеральної класифікації (46-й).

Що відомо про нову команду Падуна?

  • До 2022 року Team Corratec — Selle Italia змагалися на рівні Континентального туру. Вперше команда отримала ліцензію Професійного туру на сезон-2023.
  • У сезоні 2023 року команда здобула п'ять перемог, включно із першим місцем українського стажиста Кирила Царенка на одноденних італійських перегонах Targa Crocifisso.
  • Після підписання Падуна команда має 21 гонщика на сезон 2024 року. Обов'язковий мінімум для реєстрації колективу на рівні Світового туру UCI — 20 велоспортсменів.
На початок