"Мрія всіх спортсменів". Італійська команда шосейного Професійного туру підписала другого українця перед сезоном-2024

"Мрія всіх спортсменів". Італійська команда шосейного Професійного туру підписала другого українця перед сезоном-2024

"Мрія всіх спортсменів". Італійська команда шосейного Професійного туру підписала другого українця перед сезоном-2024
Кирило Царенко. Фото: Team Corratec – Selle Italia

Перший професійний контракт для ексчемпіона України серед юніорів.

Італійська команда велошосейного Професійного туру UCI Team Corratec — Selle Italia підписала другого українця перед сезоном-2024. На сторінках у соцмережах команда повідомила про укладання угоди з 23-річним Кирилом Царенком.

У серпні до Team Corratec — Selle Italia приєднався Андрій Пономар, чемпіон України 2021 року і дворазовий учасник Джиро д'Італія. Спортсмен повернувся до Італії після понад пів року виступів за французьку команду Світового туру Arkea-Samsic.

Царенко ж досі виступав лише за італійські колективи. У 2022 році українець представляв континентальну Gallina Ecotek Lucchini, а у 2023-му приєднався до аматорської Hopplà — Petroli Firenze — Don Camillo.

Вперше до Team Corratec — Selle Italia Царенко приєднався на початку серпня в статусі стажиста. А тепер уклав повноцінний контракт перед стартом нового шосейного сезону.

"Перехід до професійного світу — мрія, яку хочуть втілити всі спортсмен. Не всім вдається здійснити цей стрибок. Сподіваюся, я його виправдаю", — розповів Царенко у коментарі для команди.

"Я радий і задоволений, що зробив цей крок. Вмотивований і готовий віддаватися повністю у цій новій пригоді".

Кирило Царенко: головні результати українця

  • У сезоні 2023 року Царенко має три перемоги на одноденках в Італії.
  • У 2022 році став третім українцем, що вигравав загальний залік Туру Болгарії, що проходить у рамках Європейського туру UCI.
  • Дворазовий чемпіон України серед юніорів (2020, 2021) у гонці з роздільним стартом. Переможець групової національної юніорської гонки 2020 року.

Що відомо про нову команду Царенка?

  • До 2022 року Team Corratec — Selle Italia змагалися на рівні Континентального туру. Вперше команда отримала ліцензію Професійного туру на сезон-2023.
  • У сезоні 2023 року команда здобула п'ять перемог, включно із першим місцем українського стажиста Кирила Царенка на одноденних італійських перегонах Targa Crocifisso.
  • Після підписання Царенка команда має 20 гонщиків на шосейний сезон 2024 року — обов'язковий мінімум для реєстрації колективу на рівні Світового туру UCI.
На початок