Євген Марусяк вдруге за місяць побив особистий рекорд на великому трампліні Кубка світу

Євген Марусяк. Фото: Getty Images

Як українець виступив у Клінгенталі.

У німецькому Клінгенталі відбулися змагання на великому трампліні у межах третього етапу Кубка світу. В основному етапі Україну представив Євген Марусяк.

Клінгенталь — другий етап сезону 2023/24 для стрибунів збірної України. На попередньому етапі, що відбувся у Ліллегаммері, разом з Марусяком виступив Віталій Калініченко. Марусяк став 35-м, встановивши особистий рекорд в основі Кубка світу на великому трампліні, Калініченко — 45-м.

У Клінгенталі Марусяк кваліфікувався до основного етапу, посівши 48-ме місце зі стрибком на 80.3 бала. Натомість Калініченко з результатом 72.8 став 51-м, не зумівши пройти у фінальні топ-50.

Як Марусяк виступив на великому трампліні в Клінгенталі

• Марусяк став одним із 50 учасників основного етапу. Виконати другий стрибок мали можливість 30 найкращих спортсменів за підсумками першої спроби.
  • Українець не зумів увійти у топ-30 — набрав за свій стрибок 116.6 бала, посівши підсумкове 32-ге місце. Марусяку не вистачило 2.1 бала, аби пройти в топ-30 і набрати перші очки в сезоні.
  • 32-е місце — новий особистий рекорд Марусяка в основі Кубка світу на великому трампліні. Попередній найкращий результат українця — 35-те місце у Ліллегаммері на початку грудня.

Євген Марусяк: найкращі результати Кубка світу на великому трампліні

• 32-ге місце (Клінгенталь, сезон 2023/24)
  • 35-те місце (Ліллегаммер, 2023/24)
  • 46-те місце (Віллінген, 2022/23)
  • 46-те місце (Закопане, 2020/21)
  • 49-те місце (Закопане, 2020/21)

Кубок світу зі стрибків з трампліна: що відомо?

• Особистий рекорд Євгена Марусяка у всіх дисциплінах Кубка світу — 18-те місце зі стрибків з польотного трампліна у словенській Планиці у квітні 2023 року.
  • Наступний етап Кубка світу відбудеться у швейцарському Енгельберзі, він пройде 15-17 грудня. Однак Марусяк та Калініченко пропустять змагання через бажання не перевантажувати свій графік.

• У заліку Кубка світу 2023/24 українці очок не набирали. Залікові бали отримують спортсмени в підсумковому топ-30: 100 — переможцю, один бал — стрибуну на 30-му місці.