"Надійно пройшли кваліфікацію". Тренер України зі стрибків з трампліна - про старт на Кубку світу і плани на сезон

"Надійно пройшли кваліфікацію". Тренер України зі стрибків з трампліна - про старт на Кубку світу і плани на сезон

Ексклюзивно
"Надійно пройшли кваліфікацію". Тренер України зі стрибків з трампліна - про старт на Кубку світу і плани на сезон
Євген Марусяк. Фото: Getty Images

Ексклюзивний коментар Володимира Бощука для Суспільне Спорт.

Збірна України зі стрибків з трампліна вже стартувала у сезоні Кубка світу. Після пропуску першого етапу у фінській Руці, українці відкрили для себе сезон виступами у норвезькому Ліллегаммері.

У Норвегії Україна була представлена у складі Євгена Марусяка та Віталія Калініченка, які стрибали з нормального та великого трамплінів. Обидва рази українським стрибунам вдавалося долати кваліфікацію, але вийти до фінального раунду (потрапити у топ-30) вони не змогли. Втім, вже на першому для себе етапі Кубка світу Марусяку вдалося оновити особистий рекорд у стрибках на великому трампліні — посісти 35-те місце.

Наступний етап Кубка світу українські спортсмени проведуть в австрійському Клінгенталі, він відбудеться 8-10 грудня. Між етапами Суспільне Спорт звернулося за коментарем до головного тренера збірної України Володимира Бощука щодо оцінки виступу спортсменів на першому етапі та подальших планів на сезон.

За словами Бощука, у сезоні 2023/24 особлива увага буде приділена саме виступам на етапах Кубка світу та чемпіонаті світу, який відбудеться в австрійському Кульмі (25-28 січня). При цьому тренер анонсував, що кілька етапів українські спортсмени пропустять, найближчий з яких пройде у швейцарському Енгельберзі (14-17 грудня).

 • Про виступ на етапі у Ліллегаммері
"У цілому задоволені. Показали досить конкурентоспроможні стрибки, з якими можна боротися і потрапляти до залікової зони (топ-30). Виступ був перший, і я очікував, що він буде складнішим. Але хлопці психологічно досить непогано підготувалися до першого старту, надійно пройшли кваліфікацію. Особливо хочу відзначити Євгена Марусяка у кваліфікаційному раунді на великому трампліні — досить хороший, гарний стрибок. У цілому задоволений першим виступом нашої команди на Кубку світу".
 • Про особливості підготовки до сезону Кубка світу

"Гадаю, що переважно з перших етапів спортсмени мають бути готові. Тим паче, що деякі тренування наприкінці осені проводили сумісно зі збірною Польщі: там [були] і команда "А", і команда "Б", зараз тренувалися зі словенськими спортсменами, сильними стрибунами. Атлети бачать, над чим працювати, я бачу, чого не вистачає. Тому, думаю, що з перших етапів потрібно бути готовими до таких змагань, бо далі старт за стартами, і тренуватися, відточувати щось — досить пізно. Тому з першого етапу потрібно бути у формі".

"Все минуло досить гарно, як ми й планували. Може, десь якесь одне тренування не дострибали через погодні умови. Але ми закцентували підготовку на великому трампліні. Приїхали, пострибали у Планиці на великому трампліні. Тобто, скільки тренувань було заплановано — [стільки й пострибали], я задоволений. Вважаю, що підготовчий період у нас минув гарно".

 • Хто виступатиме у сезоні Кубка світу

"[На зборі] у Словенії мали широкий склад, ще п'ятеро атлетів — юніори. Тренер Віталій Прокоп'юк відправився з ними на Кубок FIS до Швейцарії, а зі мною — лише два спортсмени, Калініченко та Марусяк, які мають допуск до Кубка світу".

Євген Марусяк у сезоні 2022/23 посів 18-те місце на етапі Кубка світу у Планиці - найкращий результат в історії України
Євген Марусяк у сезоні 2022/23 посів 18-те місце на етапі Кубка світу у Планиці - найкращий результат в історії України. Євген Марусяк. Фото: Getty Images
 • Які етапи Кубка світу пропустять українські стрибуни
"Ні у ЯпоніюУ сезоні 2023/24 три етапи прийматиме Японія: Саппоро (12-14 січня та 16-18 лютого) та Зао (18-21 січня), ні у США10-11 лютого відбудеться етап Кубка світу у Лейк-Плесіді ми їхати не будемо. Плануємо у цей час провести національний чемпіонат. Переважно його проводимо у березні, коли в Норвегії триває Турне Raw AirУ сезоні 2023/24 Турне пройде з 8-17 березня. Тому ми вирішили провести чемпіонат України швидше, щоб надалі брати участь в усіх стартах до кінця сезону".
 • Про участь на чемпіонаті України

"Ми обов'язково будемо, бо склад України готується безпосередньо за підсумками зимового чемпіонату України. Тому обов'язково будемо брати участь. Всі стрибуни, які у нас є (молоді, юніори) — всі будуть брати участь у чемпіонаті України".

 • Про плани на сезон 2023/24
"Будемо до [чемпіонату світу] у Кульмі готуватися, а так виступатимемо на етапах Кубка світу. Тільки пропустимо [етапи] у США і в Енгельберзі, бо ми трішки швидше розпочали підготовку і треба маленька перерва. Бо до Нового року, після Нового року, січень, початок лютого — досить насичений графік змагань. Практично увесь місяць, 8-10 змагань. Тому вирішили пропустити Енгельберг і зосередитися на цьому насиченому місяці".
 • Про ставлення до української команди від інших збірних через повномасштабне вторгнення Росії

"З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну всі команди почали до нас тепліше ставитися. Деякі тренери навіть писали, пропонували допомогу, якесь проживання. Усі тренери дуже добре почали до нас ставитися. А після успішного виступуСтав першим українцем з фінішем у топ-20 на чемпіонаті світу Євгена Марусяка ще й постійно вітають. Спортсмени також: і польські, і австрійські, і німецькі, і словенські — всі підходять та вітаються перед змаганнями. Набагато тепліше ставляться до нашої команди і спілкуються".

 • Про плани на стрибунів-юніорів

"Цієї зими трішки складніше буде молодим спортсменам. Це і юнацький чемпіонат світу в Планиці, і Юнацькі Олімпійські ігри. Тому вони безпосередньо будуть готуватися до цих змагань. У нас змагання в основному проходять на великих трамплінах, тому молодим спортсменам потрібно більше змагатися на менших [нормальних]. Але, гадаю, що з весни-літа будемо підключати молодших стрибунів на такі змагання, як Інтерконтинентальний кубок. Намагатимемося [готувати] під Олімпійські ігри-2026, під чемпіонат світу у Тронгеймі [у 2025 році]. Щоб ми мали повноцінну команду з чотирьох стрибунів. Є досить гарні, молоді, перспективні хлопці. Трішки потрібно часу упродовж цієї та наступної зими для того, щоб сформувати команду".

Кубок світу зі стрибків з трампліна: що відомо?

 • Сезон 2023/24 — шостий, який збірна України зі стрибків з трампліна проводитиме під керівництвом Володимира Бощука.
 • У минулому сезоні Україна була представлена у загальному заліку Кубка світу зі стрибків з трампліна — Євген Марусяк посів 54-те місце.
 • Влітку Марусяк показав найкращий результат в історії України на рівні Гран-прі зі стрибків з трампліна — сьоме місце у румунському Ришнові.
 • У заліку Кубка світу 2023/24 українці очок ще не набирали. Залікові бали отримують спортсмени в підсумковому топ-30: 100 — переможцю, один бал — стрибуну на 30-му місці.
На початок