Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
Віталій Миколенко та Михайло Мудрик провели перше очне дербі в АПЛ: як зіграли українці

Віталій Миколенко проти Рагіма Стерлінга. Фото: AP Photos

Гравці збірної України зустрілися у матчі "Евертона" та "Челсі".

Українські футболісти Віталій Миколенко та Михайло Мудрик провели очне протистояння у чемпіонаті Англії. Гравці взяли участь у поєдинку 16-го туру АПЛ між "Евертоном" та "Челсі".

Миколенко та Мудрик потрапили у стартові склади своїх команд. Для Віталія цей матч став вже 13-м поспіль в основі "Евертона", Михайло ж утретє поспіль вийшов у старті "Челсі".

Для Миколенка та Мудрика це перший очний матч в АПЛ. Вони могли зустрітись у матчі між "Челсі" та "Евертоном" у березні 2023 року, однак тоді Мудрик провів усю гру в запасі, а Миколенко вийшов на заміну.

Як минуло українське дербі Миколенка і Мудрика

• У першому таймі Мудрик відзначився кількома небезпечними проходами, зокрема, на старті зустрічі після його передачі міг забивати Енцо Фернандес, однак голкіпер Джордан Пікфорд здійснив сейв.
  • У середині першого тайму Миколенко та Мудрик зустрілись в очній дуелі: захисник відібрав м'яч у вінгера перед штрафним майданчиком "Евертона".
  • На початку другої половини зустрічі Миколенко розпочав гольову атаку "Евертона": запустив м'яч на Двайта Макніла, той вивів віч-на-віч Домініка Калверта-Льюїна, воротар Роберт Санчес парирував удар форварда, однак Абдулай Дукуре першим зіграв на добиванні — 1:0 на користь господарів.
  • У другому таймі Миколенко відзначився кількома вдалими діями в обороні, зокрема, на 65-й хвилині заблокував удар Армандо Брої після передачі від Мудрика, а на 79-й не дозволив Рагіму Стерлінгу пробити по воротах з небезпечної позиції у штрафному.
  • Натомість Мудрик на 74-й хвилині отримав третю жовту картку у цьому сезоні АПЛ. Українця покарали за неспортивну поведінку: Михайло відкинув м'яч після свистка арбітра.

Михайло Мудрик у матчі проти "Евертона". Фото: AP Photos

• У компенсований суддею час до другого тайму Льюїс Доббін забив другий гол "Евертона" і закріпив перемогу "ірисок" — 2:0.
  • Миколенко та Мудрик провели на полі увесь матч. Віталій здійснив сім відборів м'яча — найкращий показник у складі обох команд. Також захисник відзначився однією виграною верховою дуеллю та одним ударом повз ворота.
  • Мудрик теж завдав одного удару по воротах, не влучивши у площину. Окрім того, вінгер чотири рази вдало обходив суперників, виграв одну верхову дуель і здійснив один відбір.

Що означає перемога "Евертона"

• "Евертон" здобув третю поспіль перемогу в чемпіонаті Англії і набрав 13 очок. "Іриски" посідають 17-те місце, випереджаючи зону вильоту на чотири бали.
  • З урахуванням десяти очок, які зняли з "Евертона" за порушення фінансових правил, команда Миколенка посідала б зараз десяте місце у таблиці. "Евертон" подав апеляцію на це рішення АПЛ.
  • Натомість "Челсі" Мудрика зазнав другої поспіль поразки та опустився на 12-ту сходинку, маючи в активі 19 очок.

Віталій Миколенко та Михайло Мудрик: що відомо

• Миколенко проводить третій сезон за "Евертон" після трансферу з "Динамо" на початку 2022-го. Через рік у "Челсі" з "Шахтаря" перейшов Мудрик.
  • У сезоні 2023/24 Миколенко провів 15 матчів за "Евертон" в усіх турнірах та забив два голи. В активі Мудрика також 15 ігор, у яких він відзначився двома м'ячами та одним асистом.
  • Наступний поєдинок "Евертон" зіграє 16 грудня на виїзді проти "Бернлі". "Челсі" у цей же день зустрінеться вдома з "Шеффілд Юнайтед".