"Відмінний результат". Михайло Романчук прокоментував виграш "бронзи" Євро-2023 з плавання на короткій воді

"Відмінний результат". Михайло Романчук прокоментував виграш "бронзи" Євро-2023 з плавання на короткій воді

Ексклюзивно
"Відмінний результат". Михайло Романчук прокоментував виграш "бронзи" Євро-2023 з плавання на короткій воді
Михайло Романчук. Фото: AP Photos

Ексклюзивний коментар лідера збірної України для Суспільне Спорт.

Михайло Романчук приніс Україні першу медаль на чемпіонаті Європи з плавання на короткій воді, що триває у румунському Отопені. На дистанції 1500 метрів вільним стилем призер Олімпіади у Токіо фінішував третім.

У фіналі змагань Романчук показав час 14:22.18 хвилини, поступившись лише ірландцю Данієлю Віффену та французу Давіду Обрі. Це друга медаль для Романчука у кар'єрі на рівні Євро на короткій воді після "золота" у 2017 році на цій же дистанції.

Після запливу Михайло Романчук дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт. Спортсмен розповів про свою підготовку до чемпіонату Європи і оцінив виграш бронзової медалі.

  • Про бронзову медаль

"Коли виходив на фінал, то в голові були думки про те, що потрібна медаль. Не тільки для мене потрібна, але й для всієї нашої держави, адже тільки таким чином ми можемо показувати і розповідати в Європі та світі, що дійсно в Україні відбувається. Ми все ж таки незламні та боротимемося до кінця, незважаючи ні на що".

"Звичайно, треба було терпіти. Після восьми тижнів роботи є медаль і тому, я вважаю, що це відмінний результат. Коли я тільки розпочинав плавати, то взагалі не думав про те, щоб поїхати на цей чемпіонат Європи. Звичайно, радий був відчути ті самі емоції на п‘єдесталі, які відчував раніше. Це гордість за себе, за свою роботу, за свою державу і можливість говорити про Україну в інтерв‘ю іноземним ЗМІ".
  • Про підготовку до Євро-2023

"Коли мені тренер [Петро Нагорний] озвучив свої плани, що він хоче поїхати на цю континентальну першість і виграти медалі, то я подивився на нього і подумав, що він трішки скажений. Але все ж таки віра в тренера, роботу і сама праця дає про себе знати".

"За ці 8 тижнів пішло 9 кілограмів ваги, завдяки важкій праці. Я, по-перше, ніколи не важив 88 кг, а, по-друге, зазвичай — 81-82 я приходив після відпустки. Тому особливо не доводилося так скидати багато і стежити за цим. Дійсно, багато роботи виконано, але попереду ще більше. Я вмотивованіший, оскільки приємно повернутися на п‘єдестал змагань такого рівня".

  • Про фінальний заплив

"Звичайно, важливо повернутися в боротьбу за медалі та призові місця. Тому було досить цікаво і з французом [Давідом Обрі], і з норвежцем [Генріком Крістіансеном]. Ми доволі давно змагаємось та поважаємо один одного. Приємно знову боротися з ними і вигравати навіть".

"На даний момент час запливу — другорядне питання. Мені потрібні медалі. Я хочу показувати і доводити, хто я і звідки я. Основне це медаль, а результат — то в наступну чергу".
  • Про перспективи збірної України і наступний заплив

"Тренер сказав, головне, що маємо медаль. Сподіваюсь, що команда мене підтримає і ще у подальшому будуть медалі. Вважаю, що команда зараз виступає досить непогано. Маємо перспективних плавців в Україні, тому колектив потихенько стає командою, як би це не звучало. Ми всі вболіваємо один за одного. Тому маленькими кроками всі разом рухаємося до спільної цілі".

"До 800 метрівПопереду у Романчука відбір у фінал на дистанції 800 метрів вільним стилем. Кваліфікація відбудеться у ранкову сесію суботи, 9 грудня, фінал — увечері в неділю, 10 грудня. головне зараз відновитися та працюватимемо далі".

Хто такий Михайло Романчук

  • 27-річний український плавець, представляє на змаганнях Хмельницьку область.
  • Романчук є учасником двох Олімпіад — у Ріо-де-Жанейро (2016 рік) та Токіо (2021 рік). В Японії він виборов дві нагороди: "срібло" на 1500 м та "бронзу" на 800 м вільним стилем.
  • Також у доробку Романчука три медалі чемпіонатів світу та вісім — на Євро у плаванні у звичайному басейні. А у 2022-му він також здобув першу нагороду у плаванні на відкритій воді — "бронза" на 5 км.
  • Романчук — один з чотирьох українських плавців з виконаними нормативами на Олімпіаду-2024. Також це вдалося Олександрові Желтякову (100 м та 200 м на спині), Денисові Кесілю (200 м, батерфляй) та Владиславу Бухову (50 м, вільний стиль).
На початок