Михайло Романчук здобув "бронзу" на Євро-2023 на короткій воді. Це перша медаль України на турнірі

Михайло Романчук здобув "бронзу" на Євро-2023 на короткій воді. Це перша медаль України на турнірі

Михайло Романчук здобув "бронзу" на Євро-2023 на короткій воді. Це перша медаль України на турнірі
Фото: AP Photos

Чим закінчився третій фінал для України на Євро.

Український плавець Михайло Романчук виступив у першому для себе фіналі на чемпіонаті Європи з плавання на короткій воді, що триває у румунському Отопені. На дистанції 1500 метрів вільним стилем призер Олімпіади у Токіо фінішував третім.

Фінал за участі Романчука став третім для України на чемпіонаті Європи в Отопені. Перед цим українці фінішували сьомими у першій за 16 років естафеті 4х50 метрів комплексним стилем, тоді як Владислав Бухов став восьмим на 50-метрівці вільним стилем.

Романчук у фінал 1500-метрівки вільним стилем відібрався з шостим загальним результатом. А його виступ у кваліфікації став для нього загалом першим за чотири місяці — востаннє український плавець виступав ще на чемпіонаті світу-2023, який закінчив без нагород.

Як виступив Михайло Романчук у фіналі 1500 м вільним стилем?

 • Боротьбу за подіум на Євро-2023 Романчук вів з ірландцем Данієлем Віффеном (найшвидшим плавцем у кваліфікації), норвежцем Генріком Крістіансеном — бронзовим призером ЧС на короткій у воді у 2022 році. Також до фіналу пройшли швед Віктор Йоханссон та француз Дамьєн Жолі — срібний медаліст ЧС-2022 на короткій воді.
 • Перші 200 метрів дистанції Романчук пропливав з сьомим результатом. Проміжному лідеру, Данієлю Віффену, він програвав чотири секунди, проте від другого перебував на відстані у пів секунди.
 • На 400 м Романчук вже був другим, однак перевага його над найближчими переслідувачами була несуттєвою. Віффен ж натомість продовжував збільшувати перевагу над суперниками, йдучи за темпом на побиття світового рекорду.
 • На половині дистанції Романчук продовжував пливти другим, з відставанням у 9.6 секунди від Віффена, який продовжував йти на світовий рекорд. Але боротьба українця з Крістіансеном та французом Обрі за місце у топ-3 тривала.
 • За 300 метрів до фінішу Романчук боровся з Обрі за друге місце. Віффен, тим часом, уповільнив темп і втратив шанси на побиття світового рекорду.
 • Романчук, зрештою, не втримав "срібло" у боротьбі з Обрі. Але здобув перший подіум — "бронза".

1500 метрів, вільний стиль. Фінал

 1. Данієль Віффен (Ірландія) 14:09.11 хв
 2. Давід Обрі (Франція) 14:21.78
 3. Михайло Романчук (Україна) 14:22.18

Це друга медаль для Романчука у кар'єрі на рівні чемпіонатів Європи на короткій воді. Першу він виборов у 2017 році — "золото" на цій же дистанції 1500 метрів вільним стилем.

Попереду у Романчука відбір у фінал на дистанції 800 метрів вільним стилем. Кваліфікація відбудеться у ранкову сесію суботи, 9 грудня, фінал — увечері в неділю, 10 грудня.

Хто такий Михайло Романчук

 • 27-річний український плавець, представляє на змаганнях Хмельницьку область.
 • Романчук є учасником двох Олімпіад — у Ріо-де-Жанейро (2016 рік) та Токіо (2021 рік). В Японії він виборов дві нагороди: "срібло" на 1500 м та "бронзу" на 800 м вільним стилем.
 • Також у доробку Романчука три медалі чемпіонатів світу та вісім — на Євро у плаванні у звичайному басейні. А у 2022-му він також здобув першу нагороду у плаванні на відкритій воді — "бронза" на 5 км.
 • Романчук — один з чотирьох українських плавців з виконаними нормативами на Олімпіаду-2024. Також це вдалося Олександрові Желтякову (100 м та 200 м на спині), Денисові Кесілю (200 м, батерфляй) та Владиславу Бухову (50 м, вільний стиль).
На початок