"Врахуємо геополітичну ситуацію". Томас Бах назвав дату ухвалення вердикту МОК щодо участі росіян на Олімпіаді-2024

"Врахуємо геополітичну ситуацію". Томас Бах назвав дату ухвалення вердикту МОК щодо участі росіян на Олімпіаді-2024

"Врахуємо геополітичну ситуацію". Томас Бах назвав дату ухвалення вердикту МОК щодо участі росіян на Олімпіаді-2024
Томас Бах. Фото: AP Photos

До кінця 2023 року рішення не буде ухвалене.

Міжнародний олімпійський комітет ухвалить остаточне рішення щодо участі росіян та білорусів на Олімпіаді у Парижі у березні 2024 року. Про це заявив президент МОК Томас Бах під час олімпійського саміту, що відбувся у Парижі.

Участь росіян та білорусів на Олімпійських іграх у Парижі залишається невизначеною через повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Хоча з того часу МОК встиг змінити свою позицію — замість повного відсторонення спортсменів з цих країн порадив міжнародним федераціям повернути їх до змагань під нейтральним прапором, якщо вони не підтримують війну.

До початку Олімпійських ігор у Парижі залишається вісім місяців. Попри це, остаточне рішення щодо участі спортсменів з Росії та Білорусі на наступній Олімпіаді все ще не прийняте, і, як зазначив Бах, не буде ухвалене аж до березня 2024 року.

Що сказав Томас Бах про дату рішення щодо участі атлетів з Росії та Білорусі на Олімпіаді?

Президент МОК відзначив, що питання участі російських та білоруських спортсменів не розглядалося під час засідання Виконавчої ради організації, яка минула у Парижі. Однак це питання підійматимуть пізніше у грудні, під час олімпійського саміту.

"Ми не обговорювали це питання на зустрічі Виконавчої ради. Ще розглянемо, якою є геополітична ситуація, та як вона впливає на спорт. Врахуємо останні рішення ООН щодо цього, який відповідає олімпійському руху та відповідає принципам МОК", — цитує слова Баха Inside the Games.

"Залежно від того, що буде почуто під час олімпійського саміту, Виконавча рада МОК ухвалить рішення упродовж наступних кількох місяців. Тобто, під час засідання, яке відбудеться у березні", — додав президент Міжнародного олімпійського комітету.

У минулому році олімпійський саміт затвердив, що міжнародні спортивні змагання не можуть проходити в Росії та Білорусі через вторгнення РФ в Україну. Крім цього, було вказано, що символіка цих країн є забороненою на всіх спортивних заходах.

Повернення Росії у спорт: останні новини

На початок