European Gymnastics не підтримала повернення російських та білоруських спортсменів до змагань

European Gymnastics не підтримала повернення російських та білоруських спортсменів до змагань

European Gymnastics не підтримала повернення російських та білоруських спортсменів до змагань
Збірна ОКР з художньої гімнастики на Олімпіаді-2020. Фото: AP Phots

Протилежне до FIG рішення континентальної організації.

Генеральна асамблея European Gymnastics не схвалила повернення спортсменів з Росії та Білорусі до своїх змагань. Про це організація оголосила на сторінках у соціальних мережах.

Раніше погодилися повернути росіян та білорусів у Міжнародній федерації гімнастики. Для спортсменів з двох країн затвердили критерії нейтралітету, що відкривають їм шлях до виступів від початку 2024 року.

У відповідь на рішення міжнародної федерації European Gymnastics запланувала перегляд власних санкцій на початку грудня. Питання винесли на розгляд Генеральної асамблеї організації в болгарській Софії.

На захід, зокрема, були запрошені представники РФ та Білорусі. Україна у відповідь оголосила бойкот засіданню Генасамблеї.

Зрештою, European Gymnastics не підтримала повернення росіян та білорусів до змагань на початку 2024 року. Делегати Генасамблеї виступили проти цього рішення, а також допуску до змагань офіційних осіб з двох країн.

Що означає рішення European Gymnastics?

  • Росіянам та білорусам і надалі не дозволятимуть змагатися на рівні чемпіонатів Європи з гімнастики, що проходять під егідою European Gymnastics.
  • Континентальні першості з художньої та спортивної гімнастики матимуть вирішальне значення для кваліфікації спортсменів на Олімпійські ігри-2024. У художній гімнастиці саме на Євро розігруватимуться останні путівки до Парижа.
  • У спортивній гімнастиці й стрибках на батуті "нейтральні" спортсмени ще матимуть можливість відібратися на Олімпіаду через етапи Кубка світу, який проходить під егідою FIG.
  • У спортивній гімнастиці заборона виступати на Євро означатиме, що росіяни та білоруси не зможуть кваліфікуватися на олімпійський турнір з багатоборства. Через Кубок світу "нейтральні" атлети матимуть змогу виступати лише на окремих снарядах.
На початок