Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Україна посіла 14-те місце в першій чоловічій естафеті Кубка світу з біатлону

Україна посіла 14-те місце в першій чоловічій естафеті Кубка світу з біатлону

Україна посіла 14-те місце в першій чоловічій естафеті Кубка світу з біатлону
Фото: Дмитро Євенко/biathlon.com.ua

Як пройшла гонка в Естерсунді.

У шведському Естерсунді пройшла перша чоловіча естафета біатлонного сезону 2023/24. Україна посіла в гонці 14-те місце.

Чоловіча естафетна гонка відбулась на наступний день після жіночої. Збірна України завершила її на 12-му місці, виступаючи у складі Христини Дмитренко, Дар'ї Блашко, Анни Кривонос та Ірини Петренко.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

До складу України на чоловічу естафету увійшли Артем Тищенко, Артем Прима, Тарас Лесюк і Антон Дудченко. У порівнянні з попередньою гонкою відбулась одна зміна — Дениса Насика змінив Тарас Лесюк.

Як виступили українці

 • Артем Тищенко безпомилково відпрацював на першому вогневому рубежі, показавши третю найкращу швидкострільність. Українець повернувся у гонку на другому місці з відставанням від француза Еріка Перро лише у 0,1 секунди.
 • Втім, на дистанції Тищенко втратив позиції, опустившись на сьому сходинку. А на "стійці" припустився першої хиби. Тищенко передав естафету Артему Примі, перебуваючи на 12-й позиції.
 • Прима підійшов до першого вогневого рубежу, посідаючи 13-те місце. Артем використав два додаткові патрони на "лежці", однак надалі ідеально виконав "стійку", показавши найкращий результат за швидкострільністю. Прима повернув Україну у топ-10 і передав естафету Тарасу Лесюку, перебуваючи на десятому місці.
 • Лесюк безпомилково відпрацював на "лежці" і піднявся на восьму позицію, а на сьомому колі був найкращим за швидкістю серед всіх учасників гонки. Однак на "стійці" українець використав три додаткові патрони.
 • Фінішером України у гонці став Антон Дудченко, який вступив у гонку на 11-му місці. Він став першим у складі збірної, хто заробив штрафні кола, — одразу три. На "стійці" Дудченко вибив п'ять з п'яти, фінішувавши 14-м.
 • Переможцем естафети стала збірна Норвегії у складі: Ендре Стрьомсгейма, Тарьєя Бьо, Йоганнеса Бьо і Ветле Шостада Крістіансена.

Кубок світу (Естерсунд). Чоловіча естафета

 1. Норвегія (0+7) 1:14:28.4
 2. Франція (0+11) +20.6
 3. Німеччина (1+16) +50.5
 4. Австрія (0+2) +1:44.5
 5. Італія (0+13) +1:45.0
 6. Швеція (2+16) +2:17.9

...

 • 14. Україна (3+9) +4:58.5

Розклад першого етапу Кубка світу (Естерсунд, Швеція)

 • 1 грудня. 15:45. Спринт — жінки
 • 2 грудня. 15:45. Спринт — чоловіки
 • 3 грудня. 15:00. Гонка переслідування — жінки
 • 3 грудня. 17:00. Гонка переслідування — чоловіки
На початок