Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Україна посіла 12-те місце в першій жіночій естафеті Кубка світу з біатлону

Україна посіла 12-те місце в першій жіночій естафеті Кубка світу з біатлону

Україна посіла 12-те місце в першій жіночій естафеті Кубка світу з біатлону
. Дар'я Блашко. Фото: Getty Images

Як пройшла гонка в Естерсунді.

У шведському Естерсунді пройшла перша жіноча естафета біатлонного сезону 2023/24. Україна посіла в гонці 12-те місце.

Україна після стартових гонок сезону залишила поза складом на естафету Анастасію Меркушину та Любов Кип'яченкову. Не міг тренерський штаб розраховувати й на лідерку команди Юлію Джиму, яка пропускає етап в Естерсунді.

Натомість на гонку Україна вийшла в складі Христини Дмитренко, дебютантки жіночих естафет Кубка світу, Дар'ї Блашко, що проводила свій перший старт сезону, Анни Кривонос та Ірини Петренко.

Як пройшла гонка?

 • Христина Дмитренко на стартовому етапі використала два запасних патрони і передавала естафету 11-ю. Ходом українка була 12-ю серед усіх біатлоністок на початку естафети.
 • Проблеми зі стрільбою виникли в Дмитренко на "стійці", де українка припустилася обох помилок. На одному рубежі біатлоністка втратила більше 40 секунд, порівняно з найшвидшою італійкою Ребеккою Пасслер.
 • Блашко за підсумками "лежки" надолужила дві позиції. На дистанції українка втратила три місця на підході до свого другого вогневого рубежу.
 • "Стійка" Дар'ї Блашко вилилася для збірної України в перше коло штрафу. Українка використала три запасні патрони, але залишила одну мішень незакритою — 16-те місце на виході зі стрільбища.
 • За швидкістю ходом Блашко показала найгірший результат на другому етапі — більше двох хвилин відставання від лідерки, норвежки Юні Арнеклейв, і майже шість секунд програшу представниці збірної Фінляндії.
 • Анна Кривонос показала другу найкращу швидкострільність на "лежці" й виходила з відставанням у понад чотири хвилини від лідерок. На другому рубежі біатлоністка припустилася двох хиб, проте покращила позиції команди — 14-те місце.
 • Ірина Петренко на стартових кілометрах пропустила вперед представницю Словенії. Але за підсумками "лежки" набрала одразу три позиції — залишила позаду суперниць зі США, Канади й Словаччини.
 • Петренко з одним запасним патроном стала п'ятою за швидкострільністю на заключній "стійці". Та зберегла для збірної підсумкове 12-те місце — повторення п'ятої найгіршої естафети українок за останні шість сезонів.
 • "Золото" в боротьбі зі Швецією виборола Норвегія. Лідерка шведської команди Ганна Еберг "привезла" збірній коло штрафу, але на останньому відрізку здобула "срібло" в контактній боротьбі з німкенею Францискою Пройсс.
 • Другу поспіль перемогу в естафеті на трасі в Естерсунді здобули Юні Арнеклейв та Інгрід Ланнмарк Тандреволл. У складі "золотої" команди до біатлоністок доєдналися Марте Кракстад Йохансен та Каролін Кноттен.

Кубок світу (Естерсунд). Жіноча естафета

 1. Норвегія (0+9) 1:18:48.3
 2. Швеція (1+9) +41.6
 3. Німеччина (0+4) +47.9
 4. Швейцарія (0+10) +2:19.9
 5. Франція (1+10) +2:23.4
 6. Чехія (3+13) +2:47.9

...

 • 12. Україна (1+9) +6:05.3

Кубок світу з біатлону: що відомо?

 • Наступний командний старт в Естерсунді — чоловіча естафета в четвер, 30 листопада. Початок гонки — о 16:20 за київським часом.
 • Жіночі змагання продовжаться у Швеції, в п'ятницю, 1 грудня, спринтом на 7.5 кілометра. До кінця етапу біатлоністки також бігтимуть гонку переслідування 3 грудня.
 • Сезон 2022/23 жіноча збірна України розпочала з передостаннього, 15-го місця в естафеті фінського Контіолахті.
На початок