"Олімпіада – моя ціль з дитинства". Дзюдоїст Халматов – про "срібло" Євро-2023 та мету відібратися на Ігри у Париж

"Олімпіада – моя ціль з дитинства". Дзюдоїст Халматов – про "срібло" Євро-2023 та мету відібратися на Ігри у Париж

Ексклюзивно
"Олімпіада – моя ціль з дитинства". Дзюдоїст Халматов – про "срібло" Євро-2023 та мету відібратися на Ігри у Париж
Дільшот Халматов. Фото: IJF

Ексклюзивний коментар дзюдоїста для Суспільне Спорт.

Збірна України з дзюдо здобула дві нагороди на чемпіонаті Європи у французькому Монпельє – "срібло" та "бронзу". Віцечемпіоном турніру став Дільшот Халматов, а третє місце посів Богдан Ядов.

Халматов на Євро-2023 змагався у ваговій категорії до 60 кілограмів. На турнірі український дзюдоїст виступив як четвертий номер посіву. У цьому статусі Дільшот пройшов до фіналу, де поступився бронзовому призеру Олімпіади-2020, французу Луці Мкхейдзе.

Срібна нагорода Халматова у 2023 році стала першою для спортсмена на дорослому рівні. Окрім цього, медаль є важливою в контексті відбору на Олімпіаду-2024, де Дільшот конкурує з партнером по збірній Артемом Лесюком, ще одним дзюдоїстом у ваговій категорії до 60 кілограмів.

Після завершення виступів на чемпіонаті Європи з дзюдо Дільшот Халматов ексклюзивно поспілкувався із Суспільне Спорт. У коментарі дзюдоїст розповів про власний результат на Євро-2023, підготовку до змагань та прийдешні старти.

 • Про "срібло" чемпіонату Європи-2023
"Це дуже важлива медаль, оскільки у нас йде відбір з моїм суперником Артемом Лесюком. Відбір складається лише з офіційних стартів. Тобто, хто взяв нагороду на офіційних змаганнях, той і буде претендувати на Олімпійські ігри. Це найцінніша медаль для мене, тому що вона офіційна. Звісно, хотілося взяти "золото", щоб пролунав гімн України. Це досить велика мотивація для мене у майбутньому".
 • Про сильні сторони Луки Мкхейдзе, суперника у фіналі Євро-2023

"Це такий суперник, що як тільки ти намагаєшся зробити захват, він відразу робить кидок. У сутичці з ним інколи запізнюєшся з кидками. Але він такий спортсмен, треба готуватися до нього і бути сильнішим. Я з ним часто зустрічаюся на зборах, знаю, як він бореться. Але ми з тренерами, поспілкувавшись до цього, вирішили, що треба боротися у щільній боротьбі. Один раз він лише мене пройшов, але це вже було за килимом, за зоною".

 • Як оцінює виступ у фіналі Євро-2023

"Не звертав увагу на те, що мій суперник по фіналу француз, і публіка підтримує його. Знав, що судді будуть лояльніше до нього ставитися. Розумів, що потрібно бути на рівень вищим за нього. Але він теж непростий суперник, бронзовий призер Олімпійських ігор. Зараз він був у дуже гарній формі. Я з ним боровся, ще в Антальї у фіналі, теж йому програв, але там було більше шансів виграти. Зараз він був більш підготовлений, мені так здалося. На офіційних стартах більше з ним не боровся, але на зборах перемагав. Зараз у Шаморіні досить часто з ним боровся, майже щодня".

 • Про свою головну мету

"Мета – це потрапити на Олімпійські ігри. Це є моя ціль з дитинства, уся родина мене підтримує. Пам’ятаю, як брат мені казав: «Якщо я не можу відібратися на Олімпіаду, то зроблю усе, щоб ти відібрався»".

"Чи вдалося вже відібратися на Олімпіаду? Наразі ще ні. Ще йде відбір, буде ще один чемпіонат Європи, будуть ще турніри, тому поки зарано про це говорити. Але у мене вже є очки, з якими, сподіваюся, я потраплю на Олімпійські ігри".
Дільшот Халматов
Дільшот Халматов. Фото: EJU
 • Про наступні старти

"Наприкінці листопада ми їдемо до Японії, на Grand Slam у Токіо. Далі їдемо до Туреччини, там буде збір із загальної фізичної підготовки. Після цього закінчується рік".

 • Про підтримку рідних

"Головною підтримкою для мене є вся моя сім’я, яка дуже переживає та уважно слідкує за моїми виступами. Батько завжди дає правильні настанови, як перед змаганнями, так й під час та після них. Величезну підтримку я маю і від брата. Як розповіла мені його дружина, після моєї перемоги у півфіналі чемпіонату Європи над Роменом Валадьє Пікаром, брат навіть заплакав. Не можу не згадати й про свого друга Рауфа, він теж постійно слідкує за моїми виступами, вболіває. Він навіть швидше за тренерів повідомляє мені, на які змагання я поїду".

 • Про настанови від Кеджау НьябаліСтарший тренер збірної України з дзюдо

"На тренуваннях, коли ми сперечаємося, то він мене запитує: ти хочеш як я, програти на Олімпійських іграх. Це завжди мотивує, що треба не сперечатися, а робити. Але це усе в жартівливій формі".

 • Про те, хто є основним тренером

"Їх багато, досить складно сказати, хто саме. Це і Віталій Дуброва, Кеджау Ньябалі, Олександр Косінов, мій брат, вони усі допомагають мені".

Хто такий Дільшот Халматов?

 • 25-річний український дзюдоїст, представляє на змаганнях Київ.
 • На Євро-2023 Халматов здобув найвищий результат у кар'єрі. Перед цим він вигравав континентальну першість у 2018 році, але на рівні юніорів.
 • У доробку Халматова дві срібні нагороди на Грендслемах з дзюдо — "срібло" у Баку (2022 рік) та Антальї (2023 рік).
 • У рейтингу дзюдоїстів у вазі до 60 кг Халматов займає 10-е місце. Його конкурент за потрапляння на Олімпіаду — Артем Лесюк — йде 22-м.
На початок