Австралія відмовилася від боротьби за проведення ЧС-2034 з футболу: що це означає

Австралія відмовилася від боротьби за проведення ЧС-2034 з футболу: що це означає

Австралія відмовилася від боротьби за проведення ЧС-2034 з футболу: що це означає
Саудівська Аравія на ЧС-2022. Фото: AP Photos

На турнір претендує лише заявка Саудівської Аравії.

Австралія відмовилася від боротьби за проведення чемпіонату світу з футболу в 2034 році. Про це повідомила пресслужба Австралійської футбольної асоціації.

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) оголосила тендер на проведення ЧС-2034 на початку жовтня. Оскільки у 2026 році турнір організовуватимуть північноамериканські країни (США, Мексика та Канада), а наступний пройде в Європі, Африці та Південній Америці, ФІФА очікувала на заявки від конфедерації Азії та Океанії. Кінцевим терміном подачі пропозицій керівний орган визначив вівторок, 31 жовтня.

Першою зацікавленість у проведенні мундіалю 2034 року виявила Саудівська Аравія, яка задекларувала свої наміри офіційною заявкою. З того моменту вона заручилася підтримкою низки країн, а Федерація футболу Саудівської Аравії заявила, за її заявку пропогосують понад 100 із 211 асоціацій ФІФА.

Також поборотися за право провести світову першість у 2034-му мала намір Австралія. Однак місцева футбольна влада вирішила зосередитися на боротьбі за жіночий Кубок Азії-2026 та клубний чемпіонат світу серед чоловіків у 2029 році.

"Маємо сильні позиції, щоб прийняти найстаріший жіночий міжнародний турнір у світі, жіночий Кубок Азії-2026, а потім вітати найкращі команди світового футболу на клубному чемпіонаті світу-2029. Досягнення цього — після чемпіонату світу з футболу серед жінок в Австралії та Новій Зеландії та Олімпійських ігор у Брісбені 2032 року — стане справді золотим десятиліттям для австралійського футболу", – йдеться у заяві Австралійської асоціації футболу.

Відтак, наразі на ЧС-2034 претендує лише Саудівська Аравія. Якщо її заявка переможе, вона стане другою країною Перської затоки, яка прийме чемпіонат світу з футболу після того, як турнір минулого року організував Катар.

Чемпіонат світу з футболу: що відомо

  • Збірна Саудівської Аравії посідає 57-е місце у рейтингу ФІФА. Найкращий результат команди на ЧС – 1/8 фіналу у 1994 році.
  • Саудівська Аравія планувала провести ЧС-2030 спільно з Грецією та Єгиптом, однак відмовилась від ідеї на користь індивідуальної заявки.
  • Для популяризації місцевого чемпіонату влада Саудівської Аравії планує організувати так звану "лігу мрій", відтак, саудівські клуби влітку 2023-го витратили на підписання майже 900 мільйонів євро, а ліга розглядає запрошення європейських арбітрів для роботи на матчах національної першості.
На початок