Саудівська Аравія оголосила про намір подати заявку на проведення ЧС-2034 з футболу

Саудівська Аравія оголосила про намір подати заявку на проведення ЧС-2034 з футболу

Саудівська Аравія оголосила про намір подати заявку на проведення ЧС-2034 з футболу
Збірна Саудівської Аравії з футболу. Фото: AP Photos

Країна вже проінформувала ФІФА.

Саудівська Аравія надіслала ФІФА лист про намір подати заявку на проведення чемпіонату світу-2034. Про це повідомив очільник Федерації футболу Саудівської Аравії (SAFF) Ясер Аль-Мішехал.

На початку жовтня ФІФА оголосила господарів ЧС-2030. Вперше турнір приймуть одразу шість країн: стартові матчі мундіалю відбудуться в Аргентині, Уругваї та Парагваї, після чого решту ігор приймуть Іспанія, Марокко та Португалія.

Господарями ж наступного чемпіонату світу, який відбудеться у 2026 році, стануть три північноамериканські країни: США, Мексика та Канада. На мундіалі вперше зіграють 48 команд, а не 32.

Як повідомляє журналіст Sky News Роб Гарріс, у минулу середу, 4 жовтня, ФІФА оголосила країнам-членам асоціації про "безпрецедентний прискорений процес" обрання господаря ЧС-2034. Усі охочі мають чотири тижні, щоб подати заяви про зацікавленість у проведенні турніру.

Першою відреагувала саме Саудівська Аравія. 4 жовтня місцева федерація футболу оголосила про намір подати заявку, а тепер зробила другий крок - надіслала офіційного листа ФІФА, підтвердивши своє рішення.

За словами Ясера Аль-Мішехаля, "понад 70 країн-членів ФІФА з різних континентів публічно пообіцяли підтримати [заявку] королівства".

"Ми дуже прагнемо представити найбільш конкурентоспроможну заявку, яка також допоможе об’єднати світ через футбол", - зазначив очільник SAFF.

Що відомо

  • Саудівська Аравія може стати другою арабською країною, в якій відбудеться чемпіонат світу з футболу. Попередній ЧС у 2022 році приймав сусід Саудівської Аравії - Катар.
  • Збірна Саудівської Аравії посідає 57-ме місце у рейтингу ФІФА. Найкращий результат команди на ЧС - 1/8 фіналу у 1994 році.
  • У жовтні 2022-го, на тлі повномасштабної війни, до заявки Іспанії, Португалії та Марокко на проведення ЧС-2023 приєдналася Україна. Втім, у підсумку у список майбутніх господарів турніру Україна не потрапила.
На початок