Українського бійця UFC дискваліфікували через вживання допінгу. Коментар спортсмена

Українського бійця UFC дискваліфікували через вживання допінгу. Коментар спортсмена

Ексклюзивно
Українського бійця UFC дискваліфікували через вживання допінгу. Коментар спортсмена
скриншот fightful.com

У організмі Олександра Доскальчука було виявлено заборонену речовину - местеролон. Боєць розповів Суспільному Спорт, що постраждав через лікарську помилку.

Антидопінгове агенство США (USADA) оголосило про дискваліфікацію українського бійця UFC Олександра Доскальчука терміном на 14 місяців. 30-річний спортсмен здав позитивну пробу на метаболіти местеролону - речовину, яка входить до забороненого списку UFC. Дія покарання набуває чинності з 6 червня 2020 року, коли у Олександра взяли зразки на дослідження.

Боєць прокоментував для Суспільне Спорт, як местеролон потрапив до його організму та про долю чинного контракту з UFC.

"Я не знав, що "Местеролон" входить до списку заборонених препаратів. Мій лікар мав цей перелік і з огляду на нього, виписував мені ліки. По-перше, це була його помилка. Хоча в переліку не було "Местеролону", але була примітка про речовини схожі за дією на перераховані серед заборонених. А по-друге, моя помилка, адже не пересвідчився сам, а довірився лікарю в цій справі", - сказав Олександр.

Читайте також: Боєць ММА Ярослав Амосов про трешток: "На копій МакГрегора смішно дивитися"

Під час розслідування обставин справи Доскальчук надав USADA необхідні докази неправильного призначення ліків, після чого агенство пом'якшило покарання з 24 місяців до 14-ти.

"У них стандартно йде дворічна дискваліфікація. Навіть хоч це й була помилка лікаря, все ж заборонена речовина потрапила до мого організму. UFC не розриває зі мною контракт. Він залишається чинним і тепер буду чекати на звершення дисквалфікації, щоб дебютувати".

Інтерв'ю записала Діана Кондратюк

Що відомо

  • Олександр Доскальчук навесні 2020 підписав контракт із UFC. Мав дебютувати в промоушні 19 липня в бою проти росіянина Тагіра Уламбекова. Українець є чемпіоном ліги M-1 Challenge в найлегшій ваговій категорії. Загалом провів 11 боїв, з яких у 10 переміг (4 - нокаутом).
На початок