МОК вніс зміни до Олімпійської хартії. У документ додали пункт про "міжнародно визнані права людини"

МОК вніс зміни до Олімпійської хартії. У документ додали пункт про "міжнародно визнані права людини"

МОК вніс зміни до Олімпійської хартії. У документ додали пункт про "міжнародно визнані права людини"
Олімпійські кільця. Фото: AP Photos

Які правки внесли в основний правовий документ олімпійського спорту.

МОК вніс зміни до Олімпійської хартії в контексті дотримання міжнародно визнаних прав людини. Про відповідні правки повідомила пресслужба організації.

Олімпійська хартія – основний документ олімпійського спорту. Вона регулює діяльність МОК та міжнародних спортивних федерацій.

Зміни до чинної редакції Олімпійської хартії Міжнародний олімпійський комітет затвердив на 141-й сесії, яка у неділю, 15 жовтня, розпочалася в індійському Мумбаї. У межах події МОК, зокрема, застеріг країни від недопуску атлетів до змагань з політичних міркувань, адже це позначатиметься на шансах провести Олімпіаду.

Зміни в Олімпійській хартії стосуються саме дотримання прав людини та можливості атлетів змагатися. Правки внесли до першого та четвертого положення основних принципів олімпізму, додавши пункт про "міжнародно визнані права людини".

Які зміни внесли до Олімпійської хартії

  • Олімпізм – це філософія життя, що пропагує та поєднує в збалансоване ціле якості тіла, волі та розуму. Поєднуючи спорт із культурою та освітою, олімпійський рух прагне створити спосіб життя, заснований на повазі до міжнародно визнаних прав людини.
  • Заняття спортом є правом людини. Кожен повинен мати доступ до занять спортом без будь-якої дискримінації міжнародно визнаних прав людини в рамках олімпійського руху.

Під час засідання МОК, де й були прийняті зміни, президент організації Томас Бах назвав правки до Олімпійської хартії кроком вперед щодо дотримання прав людини.

"Це великий крок щодо поваги прав людини в олімпійському русі. Цими змінами до Олімпійської хартії ми також посилаємо повідомлення усім причетним до олімпізму. Це знаменує собою важливу віху в роботі МОК у сфері прав людини", – сказав очільник МОК.

Саме у контексті дотримання прав людини МОК у березні 2023 року рекомендував спортивним федераціям допустити російських та білоруських атлетів до змагань у нейтральному статусі. Наразі Міжнародний олімпійський комітет продовжує розгляд допуску спортсменів з Росії та Білорусі до Олімпіади-2024.

Міжнародний олімпійський комітет: що відомо

  • На початку 2023 року до 40 країн виступили проти можливої участі росіян на Олімпіаді-2024 та заявили про готовність бойкотувати Ігри у Парижі.
  • В інтерв'ю японському виданню Kyodo News міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт заявив, що Україна готова взяти участь на Олімпійських іграх у Парижі, навіть за умов допуску до змагань спортсменів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі.
  • У липні 2023-го запрошення від МОК виступити на Олімпіаді-2024 отримали 203 з 206 країн – серед них не було Росії та Білорусі.
На початок