Україна готова виступити на Олімпіаді-2024 навіть за умов участі "нейтральних" атлетів з Росії та Білорусі

Україна готова виступити на Олімпіаді-2024 навіть за умов участі "нейтральних" атлетів з Росії та Білорусі

Україна готова виступити на Олімпіаді-2024 навіть за умов участі "нейтральних" атлетів з Росії та Білорусі
Україна на Олімпіаді-2020. Фото: AP Photos

Що про це сказав Вадим Гутцайт.

Україна готова взяти участь на Олімпійських іграх у Парижі, що відбудуться влітку 2024 року, навіть за умов допуску до змагань спортсменів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі. Про це заявив міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт в інтерв'ю японському виданню Kyodo News.

Міністерство молоді та спорту України у липні змінило текст наказу, який забороняв українським атлетам змагатися на турнірах, де присутні представники Росії та Білорусі. Відповідно до нового тексту наказу, виступати на цих змаганнях можна за умов, якщо росіяни та білоруси представлені у "нейтральному" статусі.

Після зміни тексту наказу збірна України частково виступила на чемпіонаті світу з фехтування: Ольга Харлан провела бій з "нейтральною" росіянкою Анною Смірновою, що завершився скандалом. А тепер Україна готова й виступити на Олімпійських іграх - навіть за умов допуску туди представників Росії та Білорусі.

Як пояснює позицію міністерства Вадим Гутцайт?

У коментарі японському виданню Kyodo News Гутцайт пояснив, що Україна має бути представлена на Олімпіаді-2024. І вважає, що на ймовірний допуск спортсменів з Росії та Білорусі можна буде не звертати увагу, якщо їх допустять під "нейтральним" прапором.

Водночас, Гутцайт наголосив: якщо атлетів з Росії та Білорусі допустять на Олімпійські ігри під власним прапором та символікою, Україна у Парижі-2024 представлена не буде.

"Наші атлети мають бути на Олімпіаді. Наш прапор буде на церемонії відкриття, під час змагань, наші спортсмени представлятимуть нашу країну, тому кожен у світі побачить, що Україна була, є і буде" , - сказав Гутцайт.

"Ми не приділяємо уваги цим [з Росії та Білорусі] атлетам, тому що для нас незрозуміло, що це за спортсмени, оскільки вони під нейтральним прапором. Якщо російська та білоруська федерації змагатимуться під своїм власним прапором - ми не виступатимемо на цій Олімпіаді", - додав очільник НОК України.

Наразі Міжнародний олімпійський комітет не ухвалив рішення щодо допуску представників Росії та Білорусі на Олімпійських іграх-2024. Наприкінці липня МОК офіційно запросив для участі на Іграх у Парижі 203 країни, серед яких немає Росії та Білорусі. Водночас, у заяві МОК було також сказано, що рішення щодо участі спортсменів з цих країн буде "ухвалене в правильний час" - ймовірно, на сесії організації, що відбудеться у жовтні 2023 року.

Що відомо

  • Україна вже відібралася на Олімпіаду-2024 у восьми видах спорту: легкій атлетиці, плаванні, стрільбі, стрибках у воду, боксі, сучасному п'ятиборстві, фехтуванні та футболі. Лише у фехтуванні представники Росії офіційно повернулися до виступів на міжнародних турнірах.
  • Єдиний вид спорту, у якому було дозволено виступати спортсменам з Росії та Білорусі з власною символікою на міжнародних змаганнях - бокс. Однак у червні Міжнародний олімпійський комітет позбавив IBA членства в організації.
  • На чемпіонаті світу з фехтування відбувся скандал після бою Ольги Харлан з "нейтральною" росіянкою Анною Смірновою. Після відмови Харлан тиснути руку спортсменці вона отримала дискваліфікацію, яку згодом призупинили. А самій фехтувальниці дали автоматичну кваліфікацію на Олімпіаду-2024.
На початок