Україна буде представлена у трьох чоловічих фіналах на ЧС-2023 зі спортивної гімнастики: хто відібрався

Ілля Ковтун. Фото: Cairo Gymnastics World Cup

Боротись за медалі будуть Ігор Радівілов, Назар Чепурний та Ілля Ковтун.

На чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики в бельгійському Антверпені завершились кваліфікаційні змагання серед чоловіків. За їх підсумками визначились учасники фіналів в команді, особистому багатоборстві та на окремих снарядах.

До складу чоловічої команди України на чемпіонат світу увійшли шість гімнастів: Олег Верняєв, Назар Чепурний, Ілля Ковтун, Радомир Стельмах, Ігор Радівілов та Пантелей Колодій (запасний). Три з них - Верняєв, Чепурний та Ковтун - змагалися на всіх снарядах (відбиралися у багатоборство), тоді як Радівілов - на кільцях та опорному стрибку, а Стельмах - на решті приладів.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу зі спортивної гімнастики. Дивіться прямі трансляції на телеканалі та сайті Суспільне Спорт.

Кваліфікація відбувалась два дні: українці виступили у стартовий день ЧС, 30 вересня. У неділю, 1 жовтня, визначились всі фіналісти чоловічих змагань. Серед них - три українці.

Хто з українців відібрався у фінал

• Ігор Радівілов та Назар Чепурний вийшли у фінал в опорному стрибку. Радівілов показав другий результат в кваліфікації (14.766 бала), Чепурний - третій (14.733).
  • Натомість Ілля Ковтун відібрався у фінал у багатоборстві та на паралельних брусах. У багатоборстві Ковтун посів 19-те місце у кваліфікації (81.931 бала), а на брусах - друге (15.233).
  • Окрім того, Олег Верняєв став першим запасним на брусах. Він показав дев'ятий результат у кваліфікації - 14.800.

Українці в чоловічих фіналах ЧС-2023:

• Опорний стрибок: Ігор Радівілов та Назар Чепурний
  • Багатоборство: Ілля Ковтун
  • Паралельні бруси: Ілля Ковтун

Коли відбудуться фінали: чоловічий фінал у багатоборстві відбудеться у четвер, 5 жовтня (початок о 20:30 за київським часом), у опорному стрибку та на брусах - у неділю, 8 жовтня (стрибок о 15:00, бруси - о 16:40).

Збірна України зі спортивної гімнастики: що відомо

• За підсумками кваліфікації ЧС-2023 у команді Україна завоювала командну ліцензію на Олімпіаду-2024.
  • На попередній світовій першості в Ліверпулі Україна здобула лише одну медаль - "бронза" Ігоря Радівілова в опорному стрибку.
  • Загалом на попередніх світових першостях Україна виборола 29 медалей різних ґатунків: 11 золотих, три срібних та 15 бронзових.