"Цього разу вже точно". Жан Беленюк заявив, що Олімпіада в Парижі буде останньою в його кар‘єрі

"Цього разу вже точно". Жан Беленюк заявив, що Олімпіада в Парижі буде останньою в його кар‘єрі

Ексклюзивно
"Цього разу вже точно". Жан Беленюк заявив, що Олімпіада в Парижі буде останньою в його кар‘єрі
Жан Беленюк. Фото: UWW

Олімпійський чемпіон Токіо кваліфікувався на наступні Ігри за підсумками ЧС-2023.

Жан Беленюк проведе в Парижі свою останню Олімпіаду в спортивній кар'єрі. Про це борець греко-римського стилю розповів у ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

2021 року в Токіо Беленюк вже в статусі народного депутата України здобув дебютне олімпійське "золото" вагової категорії до 87 кг. За п'ять років до того він також був близьким до тріумфу в Ріо, де виборов "срібло".

Олімпійську ліцензію до Парижа Беленюк вже здобув за підсумками чемпіонату світу-2023. У сербському Белграді квоту спортсмену приніс "бронзовий" виступ у звичній вазі до 87 кг.

Якби спортсмену не вдалося вибороти ліцензію, розповідає Беленюк, він був готовий відмовитися від подальших спроб кваліфікуватися навесні. Натомість саме здобута путівка мотивує його готуватися до Олімпіади-2024, останньої в його кар'єрі.

"Є над чим подумати, є що проаналізувати у підготовці до Олімпіади. Для нас це максимально позитивний момент — одразу відібралися і маємо 10 місяців для підготовки, для вивчення усіх суперників, що будуть на Олімпіаді, щоб максимально проявити себе на цих змаганнях. Тому спокійно будемо працювати і готуватися до останньої Олімпіади в моїй кар'єрі".

"Думаю, цього разу вже точно [проведу останні Ігри]. Я таке казав, у принципі, перед Олімпіадою у Токіо, але війна внесла певні корективи в життя — відчуваю необхідність, поки в мене ще є сили, максимально проявити себе на спортивній арені, прославляти свою державу і тішити результатами вболівальників".

Беленюк
Жан Беленюк із "золотом" Олімпіади-2020. Фото: AP Photos

"Я вірю в долю. Якщо мені Бог дав можливість завоювати ліцензію на Олімпіаду-2024, то я думаю, що треба до неї готуватися. Якби не виборов ліцензію на чемпіонаті світу, то задумався би, чи брати участь в наступних відбіркових турнірах навесні, бо це достатньо важко — розбити підготовку на два етапи".

Що відомо

  • За підсумками чемпіонату світу Україна здобула дві олімпійські ліцензії з боротьби: окрім Беленюка, в жіночій категорії до 62 кг відібралася бронзова призерка Ірина Коляденко.
  • У Токіо Беленюк став першим олімпійським чемпіоном України в боротьбі з 2004 року. Також "золото" в цьому виді спорту здобували Ірина Мерлені, Ельбрус Тадеєв (обидві медалі — 2004) та В'ячеслав Олійник (1996).
  • Навесні 2024 року українці ще матимуть шанси відібратися на Олімпіаду на континентальному й світовому кваліфікаційних турнірах з боротьби. Головні змагання стартують у Парижі 5 серпня.
На початок