Волейбол: чемпіонат Європи
Визначилися фіналісти Євро-2023 з волейболу: хто зіграє за титул

. Збірна Італії у півфіналі Євро-2023 проти Франції. Фото: CEV

До вирішального матчу вийшов чинний володар трофею.

На чемпіонаті Європи-2023 з волейболу серед чоловіків відбулися півфінальні матчі. За їхніми підсумками визначилися фіналісти турніру й учасники поєдинку за третє місце.

До півфіналу Євро-2023 вийшли три команди, які на груповому етапі здобули максимальні п'ять перемог: Італія, Словенія та Польща. Ще одне місце у 1/2 фіналу виборола Франція, яка у групі поступилася Румунії та проводить змагання у статусі господарки прийдешньої Олімпіади-2024.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чоловічого чемпіонату Європи-2023 з волейболу в Україні. Дивіться прямі трансляції змагань на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, місцевих телеканалах Суспільного.

Саме Італія, Словенія та Польща у межах попереднього Євро-2021 сформували трійку призерів у відповідній послідовності. Відтак, ці команди вдруге поспіль потрапили до четвірки найсильніших збірних Європи з волейболу.

Як минули півфінали Євро-2023 з волейболу

• Півфінали, матч за третє місце та фінал цьогорічного чемпіонату Європи приймає Рим.
  • Першими свій матч у 1/2 проводили Польща та Словенія, яка вийшла до цієї стадії змагань завдяки перемозі над Україною у чвертьфіналі.
  • У півфіналі Євро словенські волейболісти виграли перший сет, однак програли наступні три партії й зазнали першої поразки на турнірі.
  • У другому півфіналі зіграли Італія, господар вирішальної частини Євро-2023, та Франція, яка проводить Римі останні офіційні матчі перед стартом Олімпійських ігор-2024.
  • Збірна Італії перемогла свого суперника у трьох сетах та вийшла до вирішального матчу континентальної першості.

Результати півфіналів Євро-2023 з волейболу

• Польща – Словенія - 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:21)
  • Італія – Франція - 3:0 (25:21, 25:19, 25:23)

Що означає цей результат

• Збірна Польщі з волейболу претендує на друге "золото" чемпіонату Європи у своєму сьомому фіналі.
  • Польща вперше за 14 років гратиме у вирішальному поєдинку чемпіонату Європи. Востаннє у фіналі Євро польські волейболісти грали у 2009 році, коли здолали французів з рахунком 3:1.
  • Італія, яка здобула рекордні сім трофеїв на чемпіонатах Європи, вдруге поспіль зіграє у фіналі Євро з волейболу. У вирішальному матчі попередньої континентальної першості італійці обіграли Словенію з рахунком 3:2.
  • Фінал Євро-2023 стане повторенням вирішального поєдинку чемпіонату світу з волейболу 2022 року, в якому Італія перемогла Польщу з рахунком 3:1.

Що далі на Євро-2023 з волейболу

• субота, 16 вересня. Франція – Словенія – матч за третє місце
  • субота, 16 вересня. Італія – Польща – фінал

Євро-2023 з волейболу: що відомо

• Цьогорічне Євро – 33-й розіграш в історії турніру. Змагання проходить у чотирьох країнах: Італії, Болгарії, Північній Македонії та Ізраїлі. Втретє континентальна першість має стількох господарів
  • Після чемпіонату Європи з волейболу відбудеться олімпійський кваліфікаційний турнір, що пройде з 30 вересня до 8 жовтня. У межах змагань виступить й Україна.
  • На початку вересня завершився чемпіонат Європи з волейболу серед жіночих команд – переможницею турніру стала Туреччина.