До ЧС-2023 з боротьби допустили учасників провоєнного мітингу в Москві

До ЧС-2023 з боротьби допустили учасників провоєнного мітингу в Москві

До ЧС-2023 з боротьби допустили учасників провоєнного мітингу в Москві
Абдулрашид Садулаєв, олімпійський чемпіон 2016-2020 років. Фото: AP Photos

Якої позиції дотримується міжнародна керівна організація.

United World Wrestling (UWW), міжнародна керівна організація зі спортивної боротьби, допустила до чемпіонату світу-2023 трьох спортменів, які брали участь у мітингу на підтримку російського вторгнення до України.

Всього на світову першість в Белграді допустили більше 200 "нейтральних" росіян та білорусів, включно з персоналом. У UWW повідомляли про сувору перевірку їх відповідності до рекомендацій МОК: "нейтральні" учасники мусили не підтримувати повномасштабне вторгнення до України та не мати зв'язків зі збройними структурами своїх держав.

Натомість до "нейтральної" команди увійшли три російські спортсмени, що брали участь у "мітингу-концерті" в березні минулого року в Москві. На заході до восьмої річниці анексії Криму Владімір Путін виголосив промову на виправдання збройної агресії перед багатотисячним натовпом.

Серед спортсменів, що були присутні на мітингу, — російські борці Абдулрашид Садулаєв, Заурбек Сідаков та Завур Угуєв. Всі троє є олімпійськими чемпіонами Токіо-2020 та багаторазовими чемпіонами світу (на трьох — дев'ять титулів).

Анонсуючи їхній виступ на прийдешньому чемпіонаті світу, в UWW підкреслили суворість перевірок росіян та білорусів на відповідність правилам нейтралітету.

"Сумарно 235 осіб з Росії та Білорусі пройшли через перевірки та моніторинг соціальних мереж. Це стосувалося борців усіх стилів та категорій, а також їхнього допоміжного персоналу", — йдеться у заяві.

"З 235 імен, 30 чоловік були визнані такими, що не відповідають [умовам нейтралітету], через підтримку війни або підтверджене членство у збройних силах та органах державної безпеки".

У Белграді "нейтральні" учасники змагатимуться без державної символіки Росії та Білорусі. Увійшли вони до складу команди Незалежних нейтральних атлетів (AIN).

Що відомо

  • Світова першість у Сербії триватиме протягом 16-24 вересня. На турнірі сумарно розіграють 30 комплектів нагород з вільної, жіночої та греко-римської боротьби.
  • Україна буде представлена на ЧС-2023 в усіх 30 дисциплінах. Зокрема, на турнір вирушать олімпійські призери Жак Беленюк, Парвіз Насібов та Ірина Коляденко.
  • У серпні українські борці відмовилися від символічних рукостискань з "нейтральними" суперниками на юніорському чемпіонаті світу в Йорданії.
  • Минулого року Україна завершила чемпіонат світу з шістьма медалями: однією срібною та п'ятьма бронзовими.
На початок