UWW допустили більше 200 "нейтральних" росіян та білорусів до ЧС-2023 з боротьби

UWW допустили більше 200 "нейтральних" росіян та білорусів до ЧС-2023 з боротьби

UWW допустили більше 200 "нейтральних" росіян та білорусів до ЧС-2023 з боротьби
"Нейтральні" спортсмени на ЧС-2023 з боротьби U20. Фото: UWW

Відмову після перевірки отримали 26 людей.

United World Wrestling, керівна світова організація з боротьби, допустила понад 200 росіян та білорусів до чемпіонату світу-2023. Про це повідомляє її офіційний сайт.

ЧС-2023 мав приймати російський Красноярськ, але на тлі повномасштабного війни в Україні змагання перенесли до сербського Белграда. Росіяни залишаються поза світовою першістю з 2021 року — восени минулого року їх повністю відсторонили від змагань через вторгнення РФ.

На початку квітня UWW затвердили повернення російських та білоруських спортсменів на міжнародні змагання. Їм дозволили змагатися відповідно до нових рекомендацій МОК: на умовах нейтралітету, за відсутності зв'язків зі збройними силами своїх країн та активної підтримки російського вторгнення до України.

Скільки "нейтральних" учасників затвердили для ЧС-2023

У UWW повідомили, що організація отримала 235 заявок на "нейтральну" участь. До цього числа увійшли як безпосередньо спортсмени, так і члени персоналу.

Керівна організація провела ретельний процес перевірки потенційних учасників, у ході якої проаналізували персональні дані та соціальні мережі росіян та білорусів. За підсумками перевірки відмову отримали 26 людей — через активну підтримку вторгнення або зв'язки з державними структурами.

Відтак 209 росіян та білорусів пройшли перевірку та зможуть взяти безпосередню участь у чемпіонаті світу. Змагання стартують у Белграді 16 вересня.

Що відомо

  • ЧС-2023 — один з кваліфікаційних стартів на Олімпіаду-2024. Всього на турнірі розіграють 90 олімпійських ліцензій з вільної, греко-римської та жіночої боротьби.
  • Україна зможе бути представлена на турнірі, попри присутність "нейтральних" учасників. Міністерство молоді та спорту забороняє делегувати збірні лише на ті змагання, де росіяни та білоруси виступають без дотримання нейтралітету.
  • Минулого року на чемпіонаті світу Україна виборола одне "срібло" та п'ять бронзових медалей. А національна команда з жіночої боротьби увійшла до топ-5 заліку збірних — п'яте місце.
На початок