Ярослава Магучіх вийшла на дев'яте місце в історії за кількістю стрибків на 2+ метри

Ярослава Магучіх вийшла на дев'яте місце в історії за кількістю стрибків на 2+ метри

Ярослава Магучіх вийшла на дев'яте місце в історії за кількістю стрибків на 2+ метри
. Ярослава Магучіх. Фото: Getty Images

До наступної суперниці у рейтингу потрібно виконати три стрибки.

Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх вийшла на чисте дев'яте місце у рейтингу за кількістю стрибків на 2+ метри. Сталося це на етапі Діамантової ліги у Брюсселі.

Магучіх першою у 2023 році у світі стрибнула на 2 метри: з цим результатом українка виграла дебютний старт літнього сезону у Найробі. Ба більше, за результатами змагань у Кенії Ярослава увійшла до топ-10 стрибунок в історії за кількістю стрибків на 2 метри й вище.

Впродовж літнього сезону лідерка світового рейтингу жіночих стрибків у висоту виграла чемпіонат світу з легкої атлетики у Будапешті. "Золото" світової першості Магучіх здобула з результатом 2.01 метра.

У статусі чемпіонки світу Ярослава взяла участь у китайському етапі Діамантової ліги у Сямені, де виграла змагання зі стрибків у висоту з результатом 2.02 метра – повторенням найкращого результату сезону у світі. Завдяки цьому стрибку українка зрівнялася з німкенею Аріаною Фрідріх за числом стрибків на 2+ метри – обидві виконали по 40 стрибків.

Наступним стартом для Магучіх став передостанній етап сезону Діамантової ліги – Брюссель. Змагання у Бельгії українська стрибунка виграла з результатом 2.00 метри та вийшла на чисте дев'яте місце у рейтингу найкращих в історії спортсменок за кількістю стрибків на 2+ метри – тепер у Ярослави їх 41.

Вийшовши на дев'яте місце, Магучіх переслідуватиме у заліку стрибунок за числом успішних спроб на 2+ метри Єлену Слєсаренко. Українку наразі відділяють від росіянки три стрибки.

Топ-10 найкращих стрибунок в історії за кількістю стрибків на 2+ метри

 1. Стефка Костадінова (Болгарія) – 195
 2. Бланка Влашич (Хорватія) – 166
 3. Марія Ласіцкене (Росія) – 95
 4. Кайса Бергквіст (Швеція) – 70
 5. Гайке Генкель (Німеччина) – 64
 6. Анна Чічерова (Росія) – 62
 7. Інга Бабакова (Україна) – 55
 8. Єлена Слєсаренко (Росія) – 44
 9. Ярослава Магучіх (Україна) – 41
 10. Аріан Фрідріх (Німеччина) – 40

У списку топ-10 найкращих спортсменок за кількістю стрибків на 2+ метри Магучіх залишається єдиною спортсменкою, яка продовжує міжнародну кар'єру. Раніше конкуренцію українській легкоатлетці складала Ласіцкене, але росіянка заявила у травні про завершення міжнародних виступів через санкції World Athletics.

Наступними змаганнями, де Магучіх зможе покращити свій результат у рейтингу, стане Суперфінал Діамантової ліги сезону-2023. Він відбудеться 16-17 вересня в американському Юджині.

Хто така Ярослава Магучіх

 • 21-річна українська стрибунка у висоту, бронзова призерка Олімпіади-2020.
 • На відкритому повітрі Магучіх стала чемпіонкою Європи у 2022 році, здобувала "срібло" на ЧС-2019 та ЧС-2022, а також стала чемпіонкою світу у 2023-му.
 • У 2023 році Магучіх стала чемпіонкою Європи в приміщенні з результатом 1.98 м. Її особистий рекорд зимового сезону 2023 року - 2.02 м на турнірі у Меці.
 • Особистий рекорд Магучіх у стрибках на відкритому повітрі - 2.05 метра, встановлений на турнірі у Брюсселі у 2022 році. Він ж є й національним рекордом.
На початок