Легка атлетика: чемпіонат світу

Легка атлетика: чемпіонат світу

Ярослава Магучіх — чемпіонка світу зі стрибків у висоту!

Ярослава Магучіх — чемпіонка світу зі стрибків у висоту!

Ярослава Магучіх — чемпіонка світу зі стрибків у висоту!
Ярослава Магучіх. Фото: Getty Images

Після двох срібних медалей українка вперше тріумфує на світовій першості.

Ярослава Магучіх вперше в кар'єрі стала чемпіонкою світу зі стрибків у висоту. У Будапешті українка здобула "золото" з результатом 2.01 метра.

Магучіх, бронзова олімпійська призерка Токіо-2020, двічі зупинялася за крок від звання чемпіонки світу. У 2019-му та 2022-му роках вона вигравала срібні медалі, поступаючись Марії Ласіцкене та австралійці Елеанор Паттерсон відповідно.

Ірина Геращенко, інша українка у фіналі, досі лише одного разу претендувала на медалі. Минулого року в американському Юджині українка лише за спробами поступилася італійці Елені Валлортігарі місцем на подіумі.

Поза цьогорічним фіналом залишилися дві інші українки — Юлія Левченко та Юлія Чумаченко. У кваліфікації вони зупинилися на позначках у 1.89 та 1.85 метра відповідно, не пройшовши до п'ятнадцяти претенденток на нагороди.

Конкуренцію для Магучіх та Геращенко в секторі мали скласти звичні суперниці на топрівні: олімпійська віцечемпіонка Нікола Оліслагерс, чинна чемпіонка світу Паттерсон та бронзова медалістка Євро-2023 Ангеліна Топич, серед інших.

Як пройшов фінал

 • Дві стартові позначки — 1.85 та 1.90 метра — українки пройшли без помилок. Магучіх стартову висоту пропускала, після чого без проблем упоралася з другим бар'єром.
 • 1.94 метра з першої спроби вдалися Геращенко. Натомість Магучіх використала для подолання дистанції два стрибки.
 • На четверту планку — 1.97 метра — виходили лише вісім фіналісток. З першої спроби її подолали лише дві фаворитки: Магучіх та австралійка Оліслагерс; решта учасниць змарнували дві перші спроби.
 • 1.97 так і не вдалося подолати п'ятьом фіналісткам, зокрема й Ірині Геращенко. Фінал українка закінчила на п'ятому місці — її другий найкращий результат на чемпіонатах світу.
 • Боротьба ж за "золото" розгорнулася між Магучіх, Оліслагерс, Паттерсон та британкою Морган Лейк. Останні дві стрибунки подолали 1.97 метра з останньої спроби, аби зберегти шанси на подіум.
 • 1.99 метра Магучіх перестрибнула з першої ж спроби, як і чинна чемпіонка Паттерсон. Друга спроба вдалася Оліслагерс, натомість Лейк перенесла останню спробу на 2.01 метра та не реалізувала її, завершивши фінал четвертою.
 • 2.01 з першої спроби не перестрибнула жодна з майбутніх медалісток. Натомість другий стрибок реалізувала Магучіх, повторивши свій найкращий результат сезону та вийшовши на проміжне перше місце!
 • Обидві австралійки врешті так і не стрибнули 2.01 метра — дебютне "золото" здобуває Магучіх! Паттерсон завдяки перевазі за спробами завершує фінал другою, Оліслагерс — третя.

ЧС-2023. Стрибки у висоту (жінки) — фінал

 1. Ярослава Магучіх (Україна) 2.01 метра
 2. Елеанор Паттерсон (Австралія) 1.99
 3. Нікола Оліслагерс (Австралія) 1.99

Що означає результат Магучіх

 • Магучіх оформила чемпіонський "дубль", додавши перемогу на ЧС-2023 до свого "золота" світової першості-2022 в приміщенні.
 • Ярослава здобуває перше "золото" України на чемпіонаті світу-2023 в Будапешті. А збірна виходить на 14-те місце в медальному заліку.
 • Магучіх виграла "золото" зі своїм найменшим результатом у фіналах чемпіонатів світу — 2.01 метра. У 2019-му вона стрибнула на "срібло" 2.04 метра, у 2022-му — 2.02.
 • Стрибнувши на 1.97 метра, Ярослава виконала олімпійський норматив. Та змагатиметься на літній Олімпіаді-2024 у Парижі.
 • Магучіх — друга чемпіонка світу зі стрибків у висоту в історії України. Та перша — з 1999 року, коли в Севільї "золото" здобувала Інга Бабакова.
 • В усіх легкоатлетичних дисциплінах на чемпіонатах світу Україна виграє перше "золото" з 2013 року. Тоді Богдан Бондаренко став чемпіоном зі стрибків у висоту, а Ганна Мельниченко — у семиборстві.
На початок